Saugotinų medžių kirtėjas, NŽT vadovas D. Kuprys atleistas iš pareigų

Vakar, rugpjūčio 3 d., pradėtas platinti pranešimas apie Nacionalinės žemės tarnybos (NŽT) vadovo Danieliaus Kuprio atleidimą iš pareigų. Tokio žemės ūkio ministro sprendimo priežastis – šiurkštus tarnybinis pažeidimas.

„Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) trečiadienį patvirtino išvadą, jog D.Kupriui nuolat kyla interesų konfliktas nuomojantis žemės sklypus 13-oje iš 50 NŽT padalinių prižiūrimų teritorijų. Pasak VTEK atstovų, kai kurie klausimai dėl D. Kuprio tiesiogiai ar netiesiogiai nuomojamų sklypų yra dar neišspręsti, juos turės nagrinėti jam pavaldūs asmenys – komisijos nuomone, jie turėtų nusišalinti, tačiau tokiu atveju nebūtų kam nagrinėti D. Kuprio prašymų.

Vienu metu ūkininkaujantis ir NŽT vadovaujantis D.Kuprys nuomojasi maždaug 55,4 hektaro žemės iš valstybės skirtinguose regionuose, o jam tapus NŽT vadovu buvo baigti formuoti devyni žemės ūkio paskirties žemės sklypai nuomai”, – rašo delfi.lt.
(http://www.delfi.lt/news/daily/lithuania/d-kuprys-atleistas-is-nzt-vadovo-pareigu.d?id=75401529)

Iš Kupiškio kilęs D. Kuprys NTŽ direktoriumi dirba nuo 2016 m. gegužės 30 d. Jam – 36-eri; kaip teigiama NTŽ tinklalapyje, 2004 m. yra baigęs Mykolo Romerio universitetą, įgijęs teisės bakalauro, 2008 m. – teisės magistro kvalifikacinius laipsnius.

„Profesinę karjerą D. Kuprys pradėjo 2004 m. AB „Lietuvos geležinkeliai“ kaip vyresnysis teisininkas. Nuo 2010 m. vadovavo AB „Lietuvos geležinkeliai“ Keleivių vežimo direkcijos sutarčių ir pirkimų sektoriui, nuo 2014 m. buvo Teisės ir sutarčių skyriaus viršininku.

NŽT direktorius puikiai kalba anglų ir rusų kalbomis”, – teigia www.nzt.lt.

Ta pati svetainė informuoja apie praėjusį pusmetį puikiai vykdomą šalies žemės reformą, bet būtent dėl valstybinės žemės nuomos kyla visokių neaiškumų nuo pat D. Kuprio vadovavimo tarnybai pradžios. Šis žmogus yra baustas ir už gamtosaugos pažeidimus.

Jau vadovaudamas NTŽ D. Kuprys teismuose įrodinėjo savo nekaltumą dėl Kupiškio rajone iškirstų saugotinų medžių. 2016 m. liepos 28 d. Kupiškio apylinkės teismas pripažino, kad D. Kuprys jokio pažeidimo nepadarė. Tačiau gamtosaugininkai kreipėsi į Panevėžio apygardos teismą, jo sprendimą D. Kuprys apskundė. Lietuvos aukščiausiasis teismas galutine ir neskundžiama nutartimi konstatavo: saugotini medžiai, augę ne miškų ūkio paskirties žemėje, buvo iškirsti neteisėtai, bauda už šį pažeidimą skirta pagrįstai.

Kaip teigiama, D. Kuprys žada skųsti ir žemės ūkio ministro sprendimą.

 

temainfo.lt
www.nzt.lt. nuotr.