Saugiai gyventi moko rūkanti lėlė ir girtumo akiniai

Trečią mėnesį Kupiškio Šv. Kazimiero vaikų globos namuose vyksta Panevėžio apskrities VPK Kupiškio rajono policijos komisariato inicijuotos prevencinės programos „Sportuosime, bendrausime – saugiai gyvensime“ veikla.

Šio projekto tikslas – organizuoti bendruomenės nariams turiningą laisvalaikį, gerinti vaikų ir jaunimo užimtumą, populiarinti sveiką ir aktyvų gyvenimo būdą, plėtoti sporto tradicijas ir stiprinti bendruomenės tarpusavio santykius bei tarpinstitucinį pasitikėjimą, kuriant saugią gyvenamąją ir poilsio aplinką.

Spalio mėnesį Kupiškio rajono savivaldybės administracijos specialistė Dovilė Šukytė ir Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro specialistė Ugnė Kirdaitė kartu su bendruomenės pareigūnėmis Gintare Šližyte ir Viktorija Aelita Budriene nuvyko pas auklėtinius ir jiems skaitė paskaitą apie sveiką gyvenseną.

Specialistės pasakojo apie asmeninės higienos laikymosi svarbą, mokė teisingai plauti rankas ir valyti dantis. Auklėtiniai ne tik klausė patarimų, bet ir noriai dalyvavo diskusijoje, ypač aktyvūs buvo praktinėje veikloje. Jie galėjo pasitikrinti, ar teisingai įsitvirtino žinias.

Antro susitikimo metu Visuomenės sveikatos biuro specialistė ir Kupiškio rajono savivaldybės administracijos specialistė, atsakinga už sveikatos priežiūrą, pasakojo vaikams apie rūkymo ir alkoholio žalą sveikatai. Taip pat buvo demonstruojama rūkanti lėlė-modelis „Smokey Sue“. Modeliukui „surūkius cigaretę“ galima vaizdingai matyti, kaip dervos nusėda lėlės plaučiuose. Vaikai susidomėję stebėjo bandymo rezultatus. Didelio auklėtinių dėmesio sulaukė ir girtumo akiniai, kuriuos užsidėjus patiriamas vaizdo iškraipymas, suvokimo praradimas, kontrolės trūkumas. Vaikai, pasimatavę girtumo akinius ir atlikę užduotis, galėjo suvokti, kokį poveikį sveikatai ir kokias pasekmes gali sukelti alkoholio vartojimas.

Turiningai praleistas laisvalaikis dovanojo gerą nuotaiką: vaikai lauks projekto tęsinio.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė