Salų vasaros lingvistų mokykloje koncertuos Martynas Levickis

Martynas Levickis. temainfo.lt archyvo nuotr.

Šiandien, liepos 29 d., Rokiškio rajono Salų dvare prasidėjo tarptautinė kalbotyros vasaros mokykla „Academia Grammaticorum Salensis Quinta Decima“ ir tęsis iki rugpjūčio 3 d. Tai Vilniaus universiteto Filologijos fakulteto Baltijos kalbų ir kultūrų instituto bei asociacijos „Academia Salensis” organizuojamas renginys, prie Dviragio ežero viso pasaulio lingvistus kasmet suburiantis nuo 2004 m.

Prieš trejus metus šio renginio iniciatorei, Salų dukrai kalbininkei dr. Ginai Kavoliūnaitei Holvoet buvo įteiktas „Kuc kuc Kamajuos!“ šventės ordinas „Už nuopelnus Kamajų Respublikai“, padėkota už pastangas garsinant Salas.
Festivalis išaugo kaip Salų tarptautinės kalbotyros vasaros mokyklos dalis. Kasmet čia paskaitas skaito žinomi šiuolaikinių lingvistikos mokyklų – gramatinės ir leksinės tipologijos, kognityvinės lingvistikos, priklausomybių, generatyvinės, funkcinės diskursinės gramatikos, arealinės lingvistikos – atstovai iš įvairių šalių. Kaip teigia renginio organizatoriai, mokyklos tikslas – supažindinti Lietuvos mokslininkus su aktualiais šiuolaikinės kalbotyros klausimais, įtraukti lietuvių kalbos duomenis į naujausių lingvistinių teorijų lauką, užmegzti ir palaikyti Lietuvos ir užsienio kalbininkų mokslinį bendradarbiavimą.

Vienas neoficialių lingvistinės mokyklos tikslų – telkti rajono ir šalies valdžių pastangas suremontuoti Salų dvarą.

 

Rinksis mokslininkai ir menininkai

Kasmet į lingvistikos vasaros mokyklą susirenka apie 50 dalyvių ir dėstytojų iš Lenkijos, Latvijos, Estijos, Vokietijos, Šveicarijos, Rusijos, Danijos, Čekijos, Izraelio, JAV.Šių metų renginio programoje – seniesiems lietuvių raštams ir jų tyrimams skirtos dirbtuvės bei baltų ir bendrosios kalbotyros konferencija.

Be akademinių užsiėmimų, festivalis kasmet siūlo klasikinės ir šiuolaikinės muzikos koncertus, kasmet pateikiamas siurprizas: aplodismentai lydėjo Keistuolių teatro spektaklį, operos dainininko Virgilijaus Noreikos, Lietuvą pamilusio belgo gitaristo, kompozitoriaus, dainininko Chriso Ruebenso koncertus…

Patraukli iš šios vasaros Salų koncertinė programa.

Liepos 29 d. 18 val. Salų Šv. Kryžiaus bažnyčioje koncertu festivalį pradės Justė Jankauskaitė (mecosopranas) ir Renata Marcinkutė Lesieur (vargonai).

Liepos 30 d. 18 val. tradiciškai koncertuos Kauno styginių kvartetas: Karolina Beinarytė-Palekauskienė (pirmas smuikas), Aistė Mikutytė (antras smuikas), Eglė Lapinskė (altas) ir Saulius Bartulis (violončelė). Su kvartetu koncertuos solistė Nora Petročenko (mecosopranas).

Liepos 31 d. d. 18 val. – akordeonininko Martynas Levickio koncertas.  

Rugpjūčio 2 d. 18 val. – Baltijos gitarų kvarteto „BaRocki” –  Zigmo Čepulėno, Sergejaus Krinicino, Sauliaus S. Lipčiaus ir Ch. Rubenso – koncertas.

Rugpjūčio 3 d. 18 val. – Stalo teatro spektaklis „Pasaka apie karalius” (rež. Saulė Degutytė).

 

Parengė temainfo.lt