Šalies žiniasklaidoje – įrašas, kaip kupiškietė globėja terorizuoja mažą berniuką

asociatyvi temainfo.lt nuotr.

 

Apie Kupiškį pasakoja tv3.lt. Šįkart žurnalistų akiratyje – smurtu prieš mažametį įtariama globėja iš Šimonių seniūnijos. Globėja galėjo smurtauti prieš 14-os, penkerių ir dvejų metų vaikus. Skelbiamas garso įrašas: globėjos despotiškas reikalavimas berniukui pasakyti, ką jis padaręs, isteriškas jos kaltinimas, neva, vaikas meluoja, berniuko verkimas, globėjos grasinimas kai ką (ji tai įvardina) berniukui nupjauti, kad nebegalėtų „sisioti“, pažadas – išmokyti šį mandagumo, verkiančio berniuko aiškinimas, jog jis nori miego, net girdisi jo žiovulys…

„Situacija buvo tokia, kad į vaiko teisių specialistus Kupiškyje kreipėsi nepilnametis, kuris pranešė apie galimą smurtą jo jaunesniojo broliuko atžvilgiu. Tai nutiko budinčios globotojos šeimoje. Vos sužinoję tą situaciją ir pamatę medžiagą vaiko teisių atstovės nuvyko į vietą ir vaikus paėmė iš nesaugios aplinkos“, – tv3.lt pasakojo Vaiko teisių apsaugos tarnybos Panevėžio skyriaus atstovė Rūta Karčiauskienė.

Nufilmuotas smurto scenas žiniasklaidai ir tėvams nusiuntė vyresnis berniuko brolis, kuris laikinai buvo įkurdintas pas tuos pačius globėjus. Vaikai buvo atimti iš girtaujančių tėvų, o globėja, kaip paaiškėjo, linkusią į smurtą.

Kaip temainfo.lt teigė atstovė spaudai R. Karčiauskienė, šiandien sunku pasakyti, kaip šis įvykis pateko į viešumą: to neturėjo atsitikti, nes vaiko privatumas ypač saugomas…

Šiemet iš nesaugios vaikui aplinkos paimtas 61 Panevėžio apskrities ir 7 Kupiškio rajono vaikai. Trys kupiškėnai grąžinti tėvams. Labai tikėtina, bent fiziškai visi trys sveiki.

Policija pradėjo tyrimą dėl galimo globotojos smurto prieš vaikus.


Parengta pagal tv3.lt

https://www.tv3.lt/naujiena/lietuva/1012935/apibudino-smurtavusia-globeja-moteris-teikia-pagalba-vaikams-kupiskyje