Šalies turizmo centrai kviečia… surinkti Lietuvą

Kaip temainfo.lt rašo Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centro laikinai direktoriaus pareigas einanti Vaida Laučinavičė, liepos 12 d. startavo sumanymas „Surink Lietuvą”, sujungęs visas 60 savivaldybių. „Jo esmė – Lietuvos šimtmečio proga paskatinti žmones ne tik keliauti po savo kraštą, bet ir pažinti kiekvieną jo lopinėlį. Kiekviename aplankytame krašte gausi puikią galimybę įsigyti to krašto formos magnetuką. Koks viso to tikslas? Surinkti visas 60 dalių ir sujungti jas į vieną visumą – Lietuvos žemėlapį!” – rašo V. Laučinavičė.

Čia pat teigiama, kad šis projektas, inicijuotas VšĮ Ukmergės turizmo ir verslo informacijos centro, apjungė visą Lietuvą – 60 savivaldybių. Žemėlapio kūrimas užtruko net devynis mėnesius, buvo rinkta informacija iš visos Lietuvos, bendradarbiauta su turizmo informacijos centrais, muziejais, bibliotekomis, regioniniais parkais ir kitomis įstaigomis. Kiekviena informacija atskirai ištyrinėta – ieškota patraukliausio būdo ją pavaizduoti tokiame mažame plotelyje. 

„Tai pirmas tokio pobūdžio projektas, apjungęs visą Lietuvą. Neabejojame, kad jis prisidės prie vietinio turizmo aukso amžiaus, juk kelionės po savo šalį ir atradimai regionuose yra tikras magnetas turistams!“ – teigia projektą palaikanti laikina Turizmo departamento vadovė Indrė Trakimaitė-Šeškuvienė.

„Daugeliui Lietuva – dar neatrastas kraštas, bet jis turi ką papasakoti, parodyti ar padegustuoti. Kiekvienas magnetas – tai lyg atskira istorija: Ukmergės krašto magnetukas pasakoja apie piliakalnį ir dainuojančius balandžius, Akmenės – apie dinozaurus ir drugelius, Marijampolės – apie kates, kurias taip mylėjo grafienė… O kur dar gausybė dvarų, bokštų, įdomių asmenybių!

Jūsų laukia 60 įdomiausių pasakojimų, potyrių ir nuotykių. Šias istorijas taip pat galėsite išgirsti per radiją „Extra FM“, kuri kiekvieną savaitę pakvies aplankyti ir susipažinti vis su nauju rajonu. Dar vienas mūsų projekto partneris – vežėjas UAB „Kautra“, kuris skatins keliauti po Lietuvą, suteikdamas nuolaidas.

Jei jau susidomėjai, paskubėk įsigyti savo krašto detalę, nes pradžioje išleista tik 1 000 Lietuvos žemėlapių”, – teigiama V. Laučinavičės pranešime ir primenama, jog daugiau informacijos – socialiniame facebooko tinklapyje „Surink Lietuvą“.

Kupiškio magnetukas kol kas nekomentuojamas, bet iš bendro žemėlapio matyti: jame – Kristaus žengimo į dangų bažnyčia, Henriko Orakausko piemenėlio ir žąsino skulptūra bei moteris su nuometu – dėmesys etnografijai.

Rokiškio turizmo ir tradicinių amatų informacijos ir koordinavimo centras apie šią akciją dar neskelbia, bet iš bendro „magnetukų žemėlapio” supranti, kad rokiškėnai akcentuoja sūrį, galvijus, katinus ir medžius, ko gero, jie reiškia dvarais gausaus krašto parkus.

Anykštėnų magnetuke – lajų takas, siaurukas, puntuko akmuo, pušynai. VšĮ Anykščių turizmo ir verslo informacijos centras, kaip ir kupiškėnai, skelbia bendrą informaciją, bet su savo rajono magnetuku visuomenės nesupažindina.

 

Parengė temainfo.lt