Aktorius Mantas Vaitiekūnas kupiškėnus žada reklamuoti „Adventure 2018″

VšĮ Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centro laikinai direktorės pareigas einanti Vaida Laučinavičė jau šiandien susikrovė dėžes ir išvyko į Vilniaus „Litekspo” rūmus, kur sausio 26-28 dienomis vyks Tarptautinė turizmo ir aktyvaus laisvalaikio paroda „Keliauk kitaip”. Dėžių tikrai nemažai: parodos lankytojams vežami egzemplioriai „Kupiškėnų enciklopedijos” po tris tomus, kalnai lankstinukų „Kupiškis. Top 10 vietų, kurias turite aplankyti”, „Muziejus po atviru dangumi”, kelių kalbų leidinukų „Kupiškis. Milžinų kraštas”, Kupiškio rajono ir miesto labai išsamių žemėlapių, įvairių suvenyrų… Buvo pakrautas ir gražusis stendas, gamintas praėjusių metų rudenio parodai „EXPO Aukštaitija 2017“. Tad šiemet Kupiškis nebebus dangstytas audeklais, o turės labai informatyvų trisienį stendą, kurio kairioji siena informuoja apie Henriko Orakausko skulptūras, išsibarsčiusias po visą Kupiškį, centrinė kviečia aplankyti Kupiškio 10 rajono lankytinų vietų, dešinioji – supažindina su kupiškėnų aktyviomis pramogomis.

– Kas padės susikrauti, susinešti tiek daug dėžių? – teiravomės V. Laučinavičės.

– Aš – ne viena, būsim dviese. Vairuotojas padės, – gerai nusiteikusi kalbėjo ji.

– Šeštą kartą vyksianti paroda, kaip skaičiau, laukia apie 350 dalyvių iš 30 pasaulio šalių ir užims rekordinį iki šiol – apie 15 250 kv. metrų – plotą. Lietuvos 54 miestai ir regionai įsikurs trečioje parodų salėje. Ir pati šiųmetės parodos koncepcija neįprasta. „Keliauk kitaip” – ne vien tradicinės lankytinos vietos, bet ir asmeninės patirtys ir įspūdžiai. Tad svarbu parodos lankytojus ne tik supažindinti su objektais, bet ir su žmonėmis, tuos objektus kūrusiais. Tad dalyvauti parodoje pakvietėme skulptorių Henriką Orakauską, „Kupiškėnų enciklopedijos” bendraautorių Alvydą Totorių. Tikėtina, kad parodoje dalyvaus ir lietuvių pamėgtas aktorius kupiškėnas Mantas Vaitiekūnas, – pasakojo sausio 26 d. 10 val. parodos atidaryme ketinantis dalyvauti Kupiškio rajono vicemeras Aurimas Martinka.

Kupiškėnų kulinarinį paveldą padės pažinti Šepetos aludaris Jonas Goštautas, Adomynės dvaro „pagrabinių” bandelių kepėja Virginija Pakalniškienė, adomynietė sūrių gamintoja Daiva Kavoliūninė.

Tautiniam Kupiškio paveldui atstovaus kupiškėnės pynėja iš vytelių Irena Vapšienė, karpinių meistrė Virginija Jurevičienė ir skapiškėnė juostų audėja Violeta Laužikienė.

– Kol kas skaičiuojame apie 3 tūkst. eurų parodos išlaidų. Tai tradiciškai biudžete numatytos lėšos. Apie 500 Eur kainuoja dalyvio mokestis, 9 kv. metrų ploto nuoma – apie 200 Eur. Kainuos Turizmo centro darbuotojų nakvynė, reprezentaciniai gaminiai. Sąmatoje – viskas iki cento, – sakė vicemeras.

Anot A. Martinkos, Kupiškį reprezentuojantys žmonės honorarų neprašo.

 

temainfo.lt

Kupiškio rajono turizmo ir verslo informacijos centro nuotraukos