Rytis Songaila paveikslą nutapė tradiciniu Kinijos ginklu

Kas Kupiškyje nepažįsta Ryčio Songailos? Jis aktyviai dalyvavo „ŠamanoMenųCentro”, Kupiškio jaunimo centro veikloje, vasarą organizuodavo mankštas prie Kupiškio marių, buvo vienas iš Facebooko puslapio „Kupiškis – svajonių miestas” kūrėjų ir jos administratorių.

Rytis Songaila. temainfo.lt archyvo nuotr.

– Dabar gyvenu Kaune. Dirbu pagal užsakymus, piešiu portretus, šaržus, kuriu tatuiruočių eskizus, logotipus. Dažnai į rankas imu gitarą ir kuriu muziką. Truputį pasiilgstu kupiškėniškų fakyrų renginių, – temainfo.lt pasakojo R.Songaila.

Dabar jis nustebino tapyba tradiciniu Kinijos ginklu – dvisekce lazda, dažniau vadinama „nunčiakais”. Stebėti, kaip jis tapo, – tikra atrakcija.

Anot paties Ryčio, toks tapybos būdas realizavo idėją visus savo talentus – muziką, tapybą ir kovos menus – apjungti į vieną visumą.

– Kupiškis – mano gimtasis miestas, savo aplinka žavintis turistus. Vaikystėje pramintos magiškos vietos suteikia man energijos ir polėkio kūrybai. Kadangi myliu gamtą, norėjau tai pabrėžti ir sulieti ją su pačiu paveikslu. Tapyba turėjo būti judesyje: gamtoje matomas visatos dėsnis –  amžinai judėti ir išlaikyti tobulą pusiausvyrą. Tapyti buvo gana sudėtinga: atlikdamas kovinius grubius judesius norėjau pavaizduoti ką nors gražaus ir aiškaus. Vis dėlto leidau viskam reikštis natūraliai ir spontaniškai. Buvo išties smagu. Įgyvendinau savo idėją. Tik užtrukau kurdamas muziką. Tačiau diena, kai ją pritaikiau šiam vaizdo klipui ir viskas buvo baigta, sutapo su 75-uoju gimtadieniu. O juk jei ne jis, nebūčiau išmokęs įvaldyti „nunčiakų”, – pasakojo R.Songaila.

Ryčiui – 25-eri. Daugybę dalykų jis atrado Kupiškyje. Ir Bruce Lee jis pažino čia pat, iš filmų.

 

temainfo.lt