Rusų dramos teatre rokiškėnai nekoncertuos

Nežinia, ką galėtume pavadinti didesne sensacija: ar sumanymą Rokiškio kultūros centro koncertinį miuziklą  „Pranašas. Degančios rankos“ parodyti  Lietuvos rusų dramos teatre, ar tai, kad šis koncertas atšauktas dėl mažesnio nei planuota žiūrovų susidomėjimu juo. Vilniečiams jį buvo  ketinta parodyti šiandien, lapkričio 6 d.

Kaip bevertintume, sunku būtų surasti kitus Lietuvos provincijos kultūros namus, galinčius pareikšti pretenzijų sostinės žiūrovui. Rokiškėnai pabandė.

Rokiškio kultūros centro režisierė Neringa Danienė profesionaliai mėgėjiškus arba mėgėjiškai profesionalius koncertinius miuziklus jau devyneri metai rengia rokiškėnams prieš pat Naujuosius. Miestas labai pamėgo šiuos renginius: du koncertai išaugo iki keturių, bilietai brango  nuo 10 iki 35 Lt. Salė, talpinanti per 500 žiūrovų, visada būna pilna.

temainfo.lt yra klaususi režisierės N.Danienės, ar įmanoma šiais renginiais sudominti kitų rajonų žiūrovą. Ir ji sakė:

– Ne. Gastrolės yra neįmanomos.

Rokiškėnus šie muzikiniai spektakliai labai domina ne tik profesionaliais atlikėjais; jiems patinka scenoje matyti dainuojančius vietos politikus ir verslininkus.

„Pranašas. Degančios rankos“ buvo skirtas šių metų Valentino dienai. Miuziklo statytojai – Senųjų metų palydų populiariųjų koncertų kūrėjų komanda. Kaip ir ankstesniuose, taip ir šiame koncertiniame miuzikle  dalyvavo profesionalūs atlikėjai. Šįkart – Povilas Meškėla ir Vladas Kovaliovas; su jais –  jauni vokalistai Simona Savickaitė ir Tadas Juodsnukis. Į Rokiškio sceną lipo  apie 70  muzikantų, šokėjų ir dainininkų, parodę gražią meilės istoriją.

Spalio mėnesį „Pranašas. Degančios rankos“ dar kartą buvo parodytas Rokiškyje. Lyg kūrėjų pasitikrinimui.  Ir vėl buvo pilna salė…

„Suprantame, kad Vilniaus publikai kaip kūrėjai dar nesame žinomi ir sunku konkuruoti su gausiais sostinės renginiais. Tačiau tikėjome ir tikime, kad toks reginys, kokį parengėme, yra vertas didžiausių Lietuvos koncertinių salių. Dėl to neatsisakome planų savo miuziklą sostinės publikai parodyti ateityje, įdėjus daugiau resursų jo viešinimui“, – išplatintame pranešime apie atšauktą koncertą teigia Vaiva Kirstukienė, Rokiškio kultūros centro direktorės pavaduotoja kultūrinei veiklai.

Labai gaila neišnaudotos galimybės. Šįkart rokiškėnai nesusitelkė: verslui derėjo nupirkti tiek bilietų, kad žiūrovų skaičius būtų didesnis nei planuota. Kultūrinė sėkmė labiau vienija žmones nei nesėkmė.

Rita Briedienė