Rūkalius gaudė ir „Gimtasis Rokiškis”

Trečią savaitę Panevėžio apskrities VPK Rokiškio rajono policijos komisariato Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio vyresnioji specialistė Jolita Baltrūnienė ir specialistė Nina Kavoliūnienė rengia patikrinimus mokyklose. Pareigūnės stebi, ar nepilnamečiai  moksleiviai paiso įstatymo, draudžiančio ne tik rūkyti, bet ir turėti rūkalų.

Policininkės dirbo kartu su Rokiškio rajono laikraščio ,,Gimtasis Rokiškis“ žurnalistėmis. Patikrinimo metu užfiksuota, kaip moksleiviai, surūkę cigaretę, nuorūkų nenuneša iki šiukšlių dėžės, o meta ten, kur stovi.

Nustatyta 12 asmenų, padariusių teisės pažeidimų pagal Lietuvos Respublikos administracinių teisės pažeidimų kodekso 185(6) str. 1 d., 185(1) str., 161 str. Jauniausia pažeidėja sulaukusi vos 14 metų.

Šiais metais rajono pareigūnai surašė 26 protokolus už rūkymą švietimo įstaigų teritorijose ir 3 protokolus iki 18 metų asmenims, turėjusiems tabako gaminių.

Specialistų nuomone, intensyviau su moksleivių rūkymu turėtų kovoti ir tėvai. Patikrinimus prie miesto ir rajono švietimo įstaigų Rokiškio pareigūnai vykdys nuolat.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijų skyriaus vyresnioji specialistė