Rugsėjo 1-oji – Mokslo ir žinių diena

Rugsėjo 1-oji – Mokslo ir žinių diena: vieni po vasaros atostogų grįžta į mokyklas, kiti nedrąsiai žengia į mokslo ir žinių šventovę. Pirmosiomis šio mėnesio dienomis daugelis mokinių pėsčiųjų būna išsiblaškę – šventinė nuotaika neleidžia susikaupus žengti į gatvę, nes atprasta nuo intensyvaus eismo.

Panevėžio apskrities KPK, siekdamas užtikrinti, kad prasidėjus naujiems mokslo metams mokiniams būtų saugu kelyje į mokyklą ir iš jos, prašo visų eismo dalyvių, ypač suaugusiųjų, būti drausmingų ir atsakingų ne tik už savo elgesį kelyje, bet ir už šalia esančių mažųjų eismo dalyvių elgesį, sudrausminti judresnius jaunuosius eismo dalyvius.

Mėnesio pirmąjį dešimtadienį daugiau pareigūnų dirbs magistraliniuose, krašto ir rajoniniuose keliuose, miestų gatvėse, prie mokymo įstaigų, vaikų darželių, į pagalbą pasitelks policijos rėmėjus, jaunuosius policijos rėmėjus, jaunuosius eismo patrulius, Šaulių sąjungos narius. Rugsėjo pirmą savaitę pareigūnai lankysis ugdymo įstaigose ir primins vaikams, suaugusiesiems apie žmogaus gyvybės svarbą ir jos išsaugojimą, atsakomybę už elgesį kelyje, viešosiose vietose, skaudžius eismo įvykius, kitas aktualias problemas.

Rugsėjį prie mokyklų prieš pamokas ir po jų bus organizuojami reidai, tikrinamos tos transporto priemonės, kurias vairuoja mokiniai (privaloma turėti dokumentus, naudoti saugos diržus (šalmus) ir kt.), daug dėmesio skiriama transporto priemonių vairuotojų elgesiui prie sankryžų ir pėsčiųjų perėjų, motociklų ir mopedų vairuotojų elgesiui kelyje. Vairuotojams bus priminta kad, artėjant prie mokymo įstaigų ir vaikų lopšelių-darželių, būtina sumažinti važiavimo greitį, būti atidesniems.

Pareigūnai taip pat organizuos mokyklinių autobusų, maršrutinių autobusų, vežančių vaikus į mokyklas ir iš jų, vairuotojų blaivumo patikrinimus, tikrins transporto priemonių vairuotojus prie sankryžų, pėsčiųjų perėjų, taip pat motociklų ir mopedų vairuotojus. Neužmiršti bus ir kiti eismo dalyviai.

Panevėžio apskrities vyriausiasis policijos komisariatas linki visiems Panevėžio apskrities moksleiviams ir ikimokyklinio ugdymo įstaigų auklėtiniams saugios naujų mokslo metų pradžios ir visų mokslo metų.

 

Regina Bučinskienė
Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė