Rokiškyje – žinomo Latvijos dailininko paroda „Terra Vitae”

Sausio 22 d. 15 val. Rokiškio krašto muziejuje bus atidaryta Latvijos dailininko Osvaldo Zvejsalnieko tapybos darbų paroda TERRA VITAE.

O.Zvejsalniekas neblogai žinomas rokiškėnams, dalyvavęs abiejuose – 2013 ir 2014 m. – dailininko Rimvydo Pupelio dailės pleneruose „Tik tapyba“.

O.Zvejsalniekas gimė 1944 m; 1963–1971 m. jis studijavo Latvijos dailės akademijos pedagogikos katedroje; parodose dalyvauja nuo 1971 m.;  Latvijos dailininkų sąjungos narys – nuo 1976 m.; nuo 1993 m. yra asociacijos „B – 13“ narys. Jis – garsus Latvijos dailininkas profesionalas, Latvijos dailės akademijos profesorius, Latgalos dailininkų organizacijos valdybos pirmininkas; jau penkis dešimtmečius tęsiasi jo įvairiapusis kūrybinis darbas ir pedagoginė veikla.

Dailininkas O.Zvejsalniekas yra surengęs daugiau kaip 20 personalinių tapybos parodų Rygoje ir kituose Latvijos miestuose; dalyvavo grupinėse parodose ne tik Latvijoje, bet ir Lietuvoje, Rusijoje, Vokietijoje, Japonijoje.

Jo darbų yra įsigiję keletas Latvijos muziejų, yra jų ir privačiose kolekcijose.

Šio dailininko  paveiksluose atgyja mažų miestelių architektūriniai peizažai, ryškiaspalviai gamtos vaizdai. Jis aktyviai dalyvauja Lietuvos, ypač Aukštaitijos regiono, dailininkų organizuojamuose pleneruose, parodose.

O.Zvejsalniekas gyvena Rėzeknėje, yra  Rėzeknės meno koledžo direktorius.

 

Nijolė Šniokienė

Rokiškio krašto muziejaus direktorė

 

 STRAIPSNIS PANAŠIA TEMA:

Obeliai vis patrauklesni lietuvių ir latvių dailininkams