Rokiškis visada liks dėkingas aktoriui Donatui Banioniui

Rokiškėnai jau visada liks dėkingi aktoriui Donatui Banioniui už jo nuoširdų pritarimą steigti profesionalių teatrų festivalį „Vaidiname žemdirbiams“.

1985-aisiais Rokiškio „Žiogelio“ kavinėje su rajono vykdomojo komiteto pirmininku Vytautu Sketeriu susitiko „Rokiškio sūrio“ direktorius Antanas Trumpa ir Panevėžio dramos teatro aktorius Donatas Banionis – jų iniciatyvos užteko Rokiškyje pradėti teatrinio festivalio epopėją.

Šių metų kovo 4 d. vykusioje 30-ojo festivalio „Vaidiname žemdirbiams“ uždarymo šventėje Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatro – čia D.Banionis dirbo 46 metus, suvaidino apie 100 vaidmenų – direktorius Romualdas Vikšraitis pasakojo, kaip jis prašęs D.Banionio pasidalinti savo įspūdžiais apie rokiškėnų teatro festivalį.

– Paskambinau šiandien ryte Donatui Banioniui ir klausiu jo: „Tai kaip ten buvo?“ „Nelabai ir prisimenu…“ „Na, bet vis tiek, juk važiavot? „Važiavom. Pakviesdavo ir lėkdavom.“ Ką dar prisimenat?“ „Smagu buvo. Ir ne tik dėl to, kad vaidinom. Smagu, kad buvo susitikimai, pokalbiai.“ Ir ta proga jis prašė ypatingus linkėjimus perduoti Trumpų šeimai. Aš tai ir darau. Ačiū Jums“, – priesaką išpildė R.Vikšraitis.

Festivalio uždaryme dalyvavo Antano Trumpos sūnus Dalius su žmona. Salė plojo ir jiems, ir D.Banioniui.

Praėjo lygiai  pusė metų. Šiandien sužinojome apie vieno mėgstamiausių šalyje aktoriaus D.Banionio mirtį. Balandžio 28 d. jam sukako 90 metų.

Lietuvoje D.Banionį išgarsino Vytauto Žalakevičiaus filmas „Niekas nenorėjo mirti“, tuometinėje sovietų sąjungoje – Savos Kulišo „Ne sezono metas“, pasaulyje – Andrejaus Tarkovskio „Soliaris“. Kine jis suvaidino 80 vaidmenų.

Parengė Adelija Varnaitė

Emilijos Briedytės nuotr.

Donatas Banionis Vytautas Sketeris, Antanas Trumpa. Dalius Trumpa, Romualdas Vikšraitis