Rokiškis netrukus pakvies į Aleksandro Vasiljevo kolekcijos parodą

  

Rokiškio krašto muziejus įgyvendina seną savo svajonę – dvaro menėse surengti parodą iš Aleksandro Vasiljevo – žinomo rusų scenografo, interjero dizainerio, mados istoriko, meno kritiko – kolekcijos. Paroda „Karalienės Viktorijos laikų mada 1830–1900 m.“ atidaroma vasario 29 d; atidaryme dalyvaus tik kviestieji asmenys.

– Negalėtume sutalpinti visų norinčiųjų – per mažos mūsų erdvės, – sakė Rokiškio krašto muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė.

Lankytojus paroda kviečia nuo kovo 1 d. Žiūrovams bus rodomi itin reti karalienės Viktorijos valdymo laikotarpio (1837–1901) vyrų ir moterų kostiumai nuo romantizmo epochos iki moderno laikų. Kolekcijoje – apie 60 suknelių, per 100 aksesuarų – vėduoklių, skėčių, skrybėlių, papuošalų, rankinių, liemenių, korsetų, lornetų ir dar daug kitų, dabar jau užmirštų drabužių priedų.

Kaip muziejininkams sakė pats A.Vasiljevas, lankytojai parodoje galės apžiūrėti retus senovinius aksesuarus – keliaraiščius, šukas, pinigines, vakarinius rankinukus ir rankines, taip pat garsių mados namų – Paryžiuje 1857 m. įkurtų „Worth” arba „Doucet ir Paquin” aukštosios mados (Haute Couture) –kolekcijas.

Rokiškio krašto muziejus yra unikalus savo dėmesiu istoriniam rūbui. Čia kruopščiai saugoma Rokiškio grafų Tyzenhauzų ir Pšezdeckių rūbų kolekcija. Ji užfiksuota rokiškėnų muziejininkų išleistame kataloge „Rokiškio grafų drabužiai ir aksesuarai”. Šią kolekciją puikiai įvertino ir pats A.Vasiljevas, Rokiškyje lankęsis prieš kelerius metus ir pažadėjęs šiame dvare surengti parodą iš savo kolekcijos.

Eksponatai – suknelės ir aksesuarai – išdėlioti visame muziejaus centriniame pastate. Žavi ne tik jų unikalumas, bet ir netikėtumo įspūdis juos aptikus.

Paroda veiks iki birželio 10 d.

 

temainfo.lt