Rokiškis atsisveikino su kūdikiu, neatsargumo išvarytu iš gyvenimo

Šiandien, liepos 19 d.,  – aštuonių mėnesių rokiškėno kūdikio, ant kurio prieš keletą dienų užvirto spinta ir jį mirtinai sužalojo, laidotuvės.

Berniuko motina  – našlaitės statusą turėjusi rokiškietė, nuo pat pilnametystės savo gyvenamąją vietą deklaravusi Miliūnų kaime. Prieš ketverius metus gavusi beveik 10 tūkst. litų našlaičio įsikūrimo pašalpą, ji ją išleido daiktams – už tiek tenupirksi varganą gryčiutę kaime. Stoti į eilę socialiniam būstui gauti – ne toks ir kvailas jaunos moters sprendimas.

Nuo 21-erių ji stovi Rokiškio darbo biržoje, rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyrius jai moka socialinę pašalpą. Trumpam mergina buvo įsidarbinusi Rokiškio miškų urėdijoje, bet vėliau išvyko gyventi į Šiaulius. Reikalingų dokumentų socialinei pašalpai gauti ji niekada nepamiršdavo susitvarkyti.

Pirmagimės rokiškietė susilaukė nuo vedusio vyro. Šis pripažino tėvystę, o netrukus nutraukė ir pirmąją santuoką, buvusiai žmonai palikęs auginti sūnų. Vyriškis  visada turėjo darbą, nors atlyginimas ir nebuvo didelis. Tuoktis jie neskubėjo. 2012 m. gimė dar vienas vaikas. Sausį jie atvyko gyventi į Rokiškį, ant rankų nešini trečią kūdikį. Šeima apsigyveno Taikos gatvės bendrabutyje.

Kodėl apsispręsta keliauti į Rokiškį? Atėjo eilė socialiniam būstui gauti. Metų pradžioje vyras pasiėmė tėvystės atostogų, ir  kuriam laikui Šiauliuose nebeliko jokių įsipareigojimų, nevertinant, žinoma, augančio jo įsiskolinimo pirmai žmonai: 2013 m. alimentų skola peršoko 2 500 Lt.

Šiaulietis ir rokiškietė susituokė šiemet. Tačiau šeimyninis gyvenimas nesiklostė.  Anot Rokiškio rajono policijos komisariato Organizacinio poskyrio viršininkės Romos Šakalienės, šių metų kovo 11 d. administracine tvarka tėvai buvo bausti už vaikų nepriežiūrą.  Abu 26-erių metų jauni žmonės buvo vartoję alkoholio: ir motina, nuo pieno – ko gero – pritvinkusiomis krūtimis, ir tėvas, pasiėmęs vaiko priežiūros atostogų.

Šis faktas Rokiškio seniūnijos socialinio darbo specialistei Neringai Kerpešienei nėra žinomas: dirba ji neseniai, o ir rokiškietės ir šiauliečio šeima – Rokiškio naujokė. Tačiau užteko ir kitų negerų dalykų: liepos 9 d. Rokiškio seniūnija priėmė sprendimą šiuos žmones įtraukti į probleminių šeimų sąrašą.

Kaip teigė Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė Regina Bučinskienė, pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.

Šiandien neabejojama, jog spinta ant kūdikio užgriuvo ne pati: viduryje kambario stovinį baldą vienas iš geriančios kompanijos netyčia stumtelėjo.  Šūksmai, riksmai – spintą atkėlė. Kaip po ja gulėjo kūdikis – kniūbščias ar veidu į spintą atkėlusiuosius?

– Šio fakto neturime teisės viešinti, tai gali pakenkti tyrimui,  –  temainfo.lt sakė Rokiškio rajono policijos komisariato Organizacinio poskyrio viršininkė R.Šakalienė.

Vyras kategoriškai atsisako kalbėti su spauda. Jam norisi būti su savo skausmu ir dviem – trejų dukra ir dvejų sūnumi – vaikais, pasiimtais iš žmonos.

Šeima nėra oficialiai išsiskyrusi, bet vyras dar prieš šį įvykį išsinuomojo butą ir gyvena atskirai.

Trijų – dabar jau dviejų – vaikų motina Rokiškio rajone nėra vieniša. Jūžintuose gyvena jos vyresnė sesuo, auginanti tris vaikus. Globos šiai šeimai nereikia. Brolis neseniai baigė aukštąjį mokslą.

Nelaimės ištikta šeima neprašė pagalbos, ji tvarkėsi tik laidotuvėms skiriamą paramą. Pinigais sūnų parėmė ir motina.

– Ji sudarė rūpestingo žmogaus įspūdį. Teko ją matyti, bendrauti su ja: susitvarkyti dokumentų į Rokiškį ji atveždavo savo sūnaus moterį,  – pasakojo Rokiškio rajono savivaldybės Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vedėjo pavaduotoja Zita Čaplinskienė.

Du jauni žmonės jau patyrė daugiau, nei kitam atseikėta per visą gyvenimą. Ar pamokos buvo vertingos? Kol kas visus vertinimus stelbia skausmas.

temainfo.lt

Emilijos Briedytės nuotr.

Psichologinės pagalbos telefonai:

Jaunimo linija (budi savanoriai) 8 800 28888;
Linija Doverija (rusų klaba) 8 800 77277;
Vaikų linija 116 111;
Pagalbos moterims linija 8 800 66366;
Vilties linija (budi profesionalai, savanoriai) 116 123.

800-oji paslauga apmokama LR biudžeto lėšomis.