Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklai – 60 metų

 

Lapkričio 9 d. Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokykla paminėjo savo 60-metį. Po viešnagės mokykloje visi susirinko Rokiškio krašto muziejaus menėje. Mokyklos direktorei Dianai Giedrikienei gėles teikė ir su įstaigos jubiliejumi sveikino Seimo nariai Raimundas Martinėlis ir Jonas Jarutis, Rokiškio verslo klubo prezidentas, UAB „Ivabaltė“ generalinis direktorius Irmantas Tarvydis, UAB „Lašų duona” direktorius Zenonas Akramavičius, Rokiškio mašinų gamyklos generalinis direktorius Rimgaudas Kilas, kaimyninių profesinio rengimo įstaigų atstovai, Kavoliškio bendruomenės pirmininkė Danutė Kirstukienė, bendruomenės nariai, žinomi rajono politikai Valerijus Rancevas, Stasys Meliūnas ir kiti.

Direktorė Diana Giedrikienė mėgiama ir šiandienos, ir vyresnės kartos kolegų.

Kavoliškis, visai Lietuvai puikiai žinomas kalėdinėmis lempučių puošmenomis, 2008 m. iš Konstantinavos priėmė profesinę mokyklą tik todėl, kad nebuvo kur dėtis – valdžia taip nusprendė, o ir ištuštėjusi stovėjo Kavoliškio pagrindinė mokykla. Rodės, nesusigyvens „profkiniai“ su vietiniais, bet susigyveno: organizuoja bendras šventes, sporto renginius, talkas.

1958 m. Konstantinavoje, Pandėlio mašinų ir traktorių stoties bazėje, buvo įsteigta Pandėlio žemės ūkio mechanizacijos mokykla. Iš pradžių čia buvo ruošiami mechanizatoriai, vėliau – dar ir ekskavatorininkai, elektromonteriai, mūrininkai, kalviai-suvirintojai. 1977 m. specialybių daugėjo: imta ruošti plataus profilio traktorininkus-mašinistus, grūdų sandėlių operatorius, melžimo operatorius, elektromonterius, namų ūkio ekonomes. Net sunku įsivaizduoti, ką pastaroji specialybė galėjo reikšti tarybiniams laikams. 1988 m. pradėta mokyti ūkio technikos mechaniko bei siuvėjo amato, dar vėliau – automobilių kėbulų remontininko, automechaniko, technikos šaltkalvio-remontininko, žemės ūkio gamybos verslo darbininko specialybių.

Priklausomai nuo turimo – pagrindinio ar vidurinio – išsilavinimo dabar čia galima rinktis automobilių mechaniko, apdailininko (statybininko), siuvėjo, sekretoriaus, suvirintojo, technikos šaltkalvio remontininko, žemės ūkio gamybos verslo darbininko, apskaitininko kasininko, dailiųjų tekstilės dirbinių gamintojo, elektros įrenginių montuotojo, kompiuterinio projektavimo operatoriaus, mūrininko betonuotojo, metalo apdirbimo staklininko, automobilių kėbulo remontininko specialybių.

Kaip temainfo.lt sakė direktorė D. Giedrikienė, populiariausios šiuo metu automobilių mechaniko, apdailininko, siuvėjo specialybės.

Anuometinėje Pandėlio žemės ūkio mechanizacijos mokykloje mokėsi šiek tiek per 100 jaunuolių. Gausiausi buvę 1982-ieji, skaičiavę net 800 mokinių: čia mokytis važiuodavo aplinkinių rajonų jaunuoliai. Konstantinaviečiams nebuvo lengva apsiprasti su nuščiuvusia gyvenviete, Rugsėjo 1-osiomis, nebesugrąžinančiomis mokinių. Jaunystę menantys apleisti, nykstantys, kažkieno privatizuoti ir nenaudojami mokyklos bendrabučiai tapo nebeįveikiama problema, darkančia jaukų Konstantinavos kaimą…

Pirmas mokyklai vadovavo (1958-1960) Arvydas Udrys, ilgiausiai – 22 metus – Leonas Kilius. Iš viso ši įstaiga skaičiuoja 10 direktorių; D. Giedrikienė jai vadovauja nuo šių metų lapkričio 5 d.; mokyklos svetainėje ji tebeminima kaip laikinai einanti direktoriaus pareigas…

Teigiama, jog būtent mokyklos perkėlimas į Kavoliškį ir lėmė šios profesinio rengimo įstaigos išsaugojimą, o dabar – ir augimą. Mokykloje mokosi šiek tiek per 300 vaikinų ir merginų.

Pasibaigus sveikinimo kalboms ir Pandėlio „Balsiukų“, vadovaujamų Vilmos Likienės, koncertui buvo uždegti didžiulio jubiliejinio torto fejerverkai… Vėliau visi persikėlė į oficiną ir nepajuto įtraukti į Nidos Lungienės vadovaujamo folkloro ansamblio „Gastauta“ šokių sūkurį.

Rokiškėnai vis dar dalinasi jubiliejaus renginio nuotraukomis ir teigia, jog tai buvo graži ir nuotaikinga šventė.

 

temainfo.lt

Rokiškio technologijos, verslo ir žemės ūkio mokyklos nuotraukos