Rokiškio scenoje – Kultūros ir meno premijos laureatas

Vakar, kovo 12 d., Rokiškio profesionalių teatrų festivalio „Vaidiname žemdirbiams” komisija rinkosi į savo pirmą posėdį aptarti matytus spektaklius.

Posėdžiavo komisijos pirmininkas, Rokiškio rajono savivaldybės Kultūros ir ryšių su užsienio šalimis skyriaus vedėjas Petras Blaževičius, nariai verslininkas Leonardas Šablinskas, AB „Rokiškio sūris” direktoriaus padėjėja Aušra Zibolienė, dailininkas Sigitas Daščioras, advokatas Vytautas Sketeris, savivaldybės administracijos direktorius Valerijus Rancevas, Kupiškio kultūros centro ir Skapiškio kultūros namų teatro „Stebulė“ bei vaikų teatrinės studijos „Ku-kū“ režisierė Vita Vadoklytė.

Kovo 3 d. prasidėjęs festivalis jau parodė tris spektaklius vaikams ir šešis suaugusiesiems.  Kaip visada, taip ir šįkart, posėdžio detalių nei visuomenei, nei spaudai komisija nepateikė: nerašytos slaptumo sutarties ji laikysis iki pat festivalio uždarymo.

Kol kas viešai skelbiami tik žiūrovų nuomonės rezultatai. Pirmauja nacionalinio Kauno dramos teatros režisieriaus Agniaus Jankevičiaus spektaklis „Gentis” pagal Ievos Simonaitytės romaną „Aukštujų Šimonių likimas”.

Jau esame rašę, jog festivalis „Vaidiname žemdirbiams” turi seną lapelių „Taip” ir „Ne” tradiciją. Jei spektaklis patinka, į krepšelį prie durų metamas lapelis su teigiamu užrašu, jei nepatinka, lapelis perlenkiamas į tą pusę, kurioje parašyta „Ne”.

– Mūsų žiūrovai, kuriems spektaklis nepatiko, lapelį dar ir perplėšia. Tenka juos nuolat atnaujinti,  –  temainfo.lt sakė komisijos narė, Rokiškio kultūros centro direktorė Nida Lungienė.

Tiesa, komisijos posėdyje direktorė nedalyvavo; vakarienei ji išlydėjo Klaipėdos dramos teatrą, kovo 12 d. rokiškėnams parodžiusį Tomo Merfio pjesę „Sugrįžimas”, režisuotą Algimanto Pociūno. Po spektaklio gėlių puokštę N.Lingienė įteikė šio teatro aktoriui Dariui Meškauskui, į Rokiškį atskubėjusiam iš sostinės, kur jam kartu su dar 11 Lietuvai nusipelniusių kūrėjų buvo įteikta Vyriausybės kultūros ir meno premija.

„Vaidiname žemdirbiams” tęsis iki kovo 24 d.

temainfo.lt

Vitos Bratkauskaistės nuotr.