Rokiškio rezidencija jau kviečia rašyti linkėjimus Seneliui Kalėdai

 

Rokiškio verslo klubas labai aktyviai vysto idėją gruodžio mėnesį Rokiškio krašto muziejų paversti Senelio Kalėdos rezidencija, kviesti kitų miestų žmones atvykti į Rokiškį kurti Kalėdų stebuklo mažiesiems.

2015 m. gruodžio 29 d. su sniegu ir šaltuku į Rokiškį atvyko Lietuvos vyriausiasis Kalėdų senelis. Tą dieną Rokiškio krašto muziejuje buvo pasirašyta istorinė sutartis, kuria Rokiškis paskelbtas Senelio Kalėdos rezidencija. Parašais sutartį patvirtino Jo Ekscelencija Senelis Kalėda, muziejaus direktorė Nijolė Šniokienė, Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis, Rokiškio verslo klubo prezidentas Irmantas Tarvydis ir rokiškėnų mažylių visuomenės atstovė Mika Gaidamavičiūtė. Susitikime su Kalėda dalyvavo Rokiškio verslo klubo narių įmonių darbuotojų vaikai.

Mūsų Senelio Kalėdos įvaizdis turi išskirtinių, tik mūsų šaliai būdingų etninių bruožų. Senelis yra ir tam tikras vaikų elgesio vertintojas, dažnai net svarbesnis už tėvus ir auklėtojus, nes viską mato, girdi ir žino. Tai gražus simbolis, kaip ir visi kiti simboliai; svarbu, kad mes jį gražiai naudotume. Rokiškėnams tikras yra lietuviškasis Senelis Kalėda, kuris turi savo rezidenciją Rokiškio krašte. Šio sumanymo vedinas Rokiškio verslo klubas prie Rokiškio krašto muziejaus įrengė danielių aptvarą, kuriame po truputį apsigyvena Senelio Kalėdos padėjėjai, ir vaikai galės juos pamatyti.

Lapkričio 26 d. Rokiškio krašto muziejuje oficialiai bus atidaryta Senelio Kalėdos rezidencija, prieš Adventą įžiebta eglutė skelbs Kalėdų pradžią Rokiškio krašte.

Miesto gimtadienio proga vaikai galėjo pamatyti, kaip šventėms pradėjo ruoštis Rokiškio dvaras. Vartininko namelyje jau dabar visi laukiami ir kviečiami užsukti į jį, įmesti simbolinę auką ir pasiimti atviruką bei voką su Rezidencijos anspaudu, parašyti palinkėjimą Seneliui Kalėdai.

Rokiškio verslo klubas yra ne pelno siekianti asociacija, kuri stengiasi sukurti naujų tradicijų ir puoselėti esamas vertybes. Prasmingos tradicijos stiprina saitus, sukuria jausmą, kad esi istorijos dalis. Sujungus tai, kas sena ir nauja, praturtėja gyvenimas, jis pasidaro stabilesnis.

 

Rokiškio verslo klubo inf.