Rokiškio rajono tarybai – Vyriausiosios rinkimų komisijos užuojauta

Rajono Taryboje V. Gaučį pakeitė L. Sadauskienė

Šiandien, lapkričio 30 d., vykusiame Rokiškio rajono tarybos posėdyje rajono meras Antanas Vagonis pranešė: iš rajono Tarybos atsistatydino Virginijus Gaučys, rinktas pagal Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) sąrašą. Jo įgaliojimai pripažinti nutrūkę prieš terminą; pagal iškeltų kandidatų sąrašą rajono Tarybos nare tapo verslininkė Laimutė Sadauskienė.

 

VRK narys V. Semaška: „Liūdi visa Lietuva”

Priesaiką priėmė Lietuvos Respublikos vyriausiosios rinkimų komisijos narys Vilius Semaška.

– Tarybos nariai ir svečiai, iš tiesų netrukus turėsite naują kolegę. Kuri netrukus perskaitys priesaiką – duos priesaiką Lietuvos Respublikai. Tai nėra tik paprasti žodžiai. Šiandien jūsų bendruomenė išgyvena sunkias dienas, juodas dienas – liūdi visa Lietuva ir stebi jūsų procesus, kas vyks Taryboje. Dėl to ta priesaika, kurią jūs esate davę ir kurią duot pasiruošusi narė, yra labai svarbi. Ir tie žodžiai nėra tušti. Jei jų laikytumėmės, mūsų visuomenė būtų daug skaidresnė, labiau pasitikėtų politine sistema, labiau vertintu jus visus – politikus. Todėl linkiu susitelkti, siunčiu jums didžiausią užuojautą iš Vyriausios rinkimų komisijos, ir mes esame visi kartu su jumis.

L. Sadauskienės priesaikos salė išklausė stovėdama.

 

Kodėl atsisakyta Tarybos nario mandato?

V. Gaučys – toli gražu nebe pirmas šio rajono Tarybos narys, atsisakęs mandato; temainfo.lt jo teiravosi: kodėl atsisakyta darbo rajono Taryboje?

– Šių dienų rajono įvykiai parodė, kad vienas žmogus arba per maža žmonių grupė nieko negali padaryti prieš valdančią daugumą.

– Ar Jūs turite omenyje lapkričio 27 dienos, kaip teigiama, girtų Kamajų Antano Strazdo gimnazijos direktoriaus Augučio Tymuko ir Jūžintų Juozo Otto Širvydo pagrindinės mokyklos direktoriaus Eimučio Mališausko kelionę namo, kurios metu buvo mirtinai sužalota moteris?

– Taip. Bet dar rugsėjo mėnesį rajono Tarybos opozicija labai aiškiai atkreipė dėmesį į negeroves. Tačiau ta didžioji grupė veikė kitus. Rajone susiformavo labai negera situacija. Beprasmiška kova. Atsistatydinau.

– Ar kolegos nepriekaištavo?

– Jie lieka. Jie pasiryžę kovoti toliau. Mane pakeičia ir į politiką ateina protinga, nuovoki moteris, jaunesnė ir energingesnė.

 

Kai kurie mandato atsisakė dėl posto

Šių metų balandį Rokiškio rajono tarybą paliko opozicijos narė Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos atstovė Jūratė Čypienė, ne kartą merą A. Vagonį kritikavusi dėl jo netaktiško pirmininkavimo posėdžiuose.

Kiti Rokiškio rajono tarybos nario mandato atsisakė dėl postų: socdemams Tadui Barauskui buvo pasiūlytas mero patarėjo postas (vėliau atimtas), Danguolei Kondratenkienei – Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos kėdė; partijos Tvarka ir teisingumas narė Ramunė Markevičienė gavo Rokiškio rajono ligoninės vadovo postą.

 

temainfo.lt