Rokiškio rajono savivaldybės ugniagesiams – dvi mašinos

Vitalijaus Babidoričiaus nuotr.

Kamajų ir Laibgalių komandoms
Rokiškio rajono politikai dalinasi informacija apie Rokiškio rajono savivaldybės priešgaisrinei tarnybai nupirktas dvi mašinas. Jos įsigytos Vokietijoje, viena – 1993-ųjų, kita – 1996-ųjų gamybos ir atiteks Kamajų bei Laibgalių ugniagesių komandoms. Iki šiol kamajiškiai naudojosi 1982 m., laibgaliečiai –1974 m. tarybinių laikų mašinomis. Pirkinys kainavo 102 tūkst. eurų.
Kaip temainfo.lt sakė Rokiškio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas Regimantas Sunklodas, automobiliai, turintys gelbėjimo įrangą, reikalingą avarijose, elektros generatorius, rugpjūčio 3 d. jau buvo demonstruojami rajono ugniagesių sąskrydyje. 


Dar pirks plaukiojančius vandens siurblius 
2018 m. rajono Tarybos sprendimu Žemės mokesčio 0,2 proc. buvo atiduoti rajono Savivaldybės priešgaisrinei tarnybai. Procentai lyg ir nedideli, bet per metus susidarė 164 tūkst. eurų suma. Tiesa, nauja rajono valdžia netesėjo žodžio ir į Savivaldybės ugniagesių sąskaitą pervedė 106 tūkst. eurų, bet vis dėlto jų užteko dviem automobiliams, ir dar šiek tiek liko.
– Pinigai skirti turtui įsigyti, tai už likusius beveik 4 tūkst. eurų planuojame pirkti mobilius plaukiojančius vandens siurblius, – temainfo.lt sakė Tarnybos viršininkas R. Sunklodas.
Kamajų komandos ugniagesiai turės šiokio tokio rūpesčio – garažo vartai per žemi vokiškam automobiliui, todėl teks rekonstruoti statinį.


Investicijoms – nė lito, nė euro
Rokiškio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos viršininkas R. Sunklodas viename iš susitikimų su rajono verslininkais yra sakęs, jog nuo 1995 m., kai valstybė savivaldybėms perdavė ugniagesių tarnybas, investicijoms nebuvo skirta nė lito, nė euro, o skiriamų lėšų net 94 proc. tenka pragyvenimui – atlyginimams, nors ir tie nedaug didesni už minimalų. Likę 6 proc. išleidžiami pastatų remontui, gaisrinės automobiliams išlaikyti, kanceliarijai. Viena gaisrinės mašina – 1962-ųjų gamybos…
– Skaičiavome, kad maždaug per 10 metų būtų pavykę atnaujinti rajono gaisrininkų transportą, – temainfo.lt teigė Rokiškio rajono savivaldybės tarybos narys, UAB „Ivabaltė“ generalinis direktorius Irmantas Tarvydis – jo ir buvo idėja Žemės mokesčio 0,2 proc. skirti rajono ugniagesiams.


Paramos gaisrininkams atsisakyta
Atrodė, kad taip rastas būdas padėti priešgaisrinei tarnybai atnaujinti techniką ir inventorių. Net buvo sumanymas kreiptis į Vyriausybę, kad ir ji prisidėtų bent dalimi. Rokiškėnų rinktas Seimo narys Raimundas Martinėlis šiuo klausimu nieko nenuveikė, kaip pats sakė Tarybos nariams, raštu jo niekas ir neįpareigojo… 
Šių metų gegužės mėnesio Tarybos posėdyje 1,5 proc. Žemės mokesčio tarifas sumažintas iki 1,3 ir visai atsisakyta ugniagesiams skirti 0,2 proc. šio mokesčio dalies. Tokį sprendimą patvirtinę Tarybos nariai aiškina, jog tai jų kilni parama sausros iškamuotiems žemdirbiams.


Valdančioji dauguma gal nė nesuprato…
– Šie 0,2 proc. tesudarė 80 ct nuo hektaro, bet tai buvo puikus būdas susitelkti dėl ugniagesių. Žemdirbiai tokiam susitelkimui pritarė. O ką valdžia? Ji tik stengiasi įrodyti, kad opozicija viską daro blogai. Bet tai kodėl mano širdis džiaugiasi naujais ugniagesių automobiliais? Žinau, kad gaisrininkų širdys irgi džiaugiasi, – temainfo.lt kalbėjo Rokiškio rajono Kamajų seniūnijos Kalvių kaimo ūkininkas, Lietuvos nederlingų žemių naudotojų asociacijos Rokiškio rajono skyriaus pirmininkas Jonas Venslovas. O kaip yra sakęs Lašų žemės ūkio bendrovės vadovas Zenonas Akramavičius, žemdirbį tikrai mylinti valdžia turėtų jam išvis panaikinti Žemės mokestį… 
Valdančioji dauguma gal nė nesuprato, kad Žemės mokestį moka ne tik ūkininkai, bet ir komercinės paskirties bei privačių valdų žemės turėtojai, tad Žemės mokestį netyčia sumažino ir prekybos centrams, ir įvairių bendrovių valdytojmas.


Nei internetu, nei pašto karveliu
Rokiškio rajono savivaldybės tarybos opozicija rajono merui Ramūnui Godeliauskui pateikė raštą, kuriuo prašoma vėl svarstyti galimybę padėti ugniagesiams.
– Būtina sukurti formulę, pagal kurią nuo surinktos Žemės mokesčio sumos 0,2 proc. būtų skirti Savivaldybės ugniagesiams – nepriklausomai nuo to, koks būtų žemės mokestis – didesnis ar mažesnis, nesvarbu, kokie metai – geresni ar blogesni, – temainfo.lt sakė I. Tarvydis. 
Atsakymo negauta iki šiol. Praėjusiame, liepos 26-osios, rajono Tarybos posėdyje meras teigė, kad atsakymas į pateiktą raštą parengtas, o kodėl negautas, pasakyt negali. Tarybos narys Algis Čepulis replikavo: gal gi nebederėtų laiškų siųsti pašto karveliu – yra internetas.
Gaisrininkams nupirkti automobiliai žadina optimizmą – viskas bus gerai. Opozicija nenuleisti rankų, kad 0,2 proc. nuo Žemės mokesčio vėl būtų renkami rajono Savivaldybės priešgaisrinei tarnybai.

  [gallery_box] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/gaisrine_automobilis_rokiskis_1.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/gaisrine_automobilis_rokiskis_2.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/gaisrine_automobilis_rokiskis_3.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/gaisrine_automobilis_rokiskis_4.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/gaisrine_automobilis_rokiskis_5.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/gaisrine_automobilis_rokiskis_6.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/gaisrine_automobilis_rokiskis_8.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/gaisrine_automobilis_rokiskis_9.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/gaisrine_automobilis_rokiskis_10.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/gaisrine_automobilis_rokiskis_11.jpg” descr=”” title=””] [gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2019/08/gaisrine_automobilis_rokiskis_12.jpg” descr=”” title=””] [/gallery_box]


Rita Briedienė

Rokiškio rajono savivaldybės priešgaisrinės tarnybos nuotraukos