Rokiškio rajono meras šiandien mūvi skirtingas kojines

Antanas Vagonis

Skirtingos tos pačios poros kojinės yra tapusios tarptautiniu tolerancijos žmonėms su Dauno sindromu simboliu. Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis, solidarizuodamasis su tais, kurie šiandien mini Pasaulinę Dauno sindromo dieną, atėjo į darbą mūvėdamas skirtingas kojines: ant kairės kojos – vienspalvė tamsi, ant dešinės – juoda su baltais apskritimais.

– Ar nebijojote, kad šį Jūsų sprendimą žmonės ims užgauliai komentuoti? temainfo.lt klausė mero A. Vagonio.

– Neturiu jokios baimės. Aš nuoširdžiai palaikau ir tuos, kurie turi Dauno sindromą, ir tuos, kurie tokiais žmonėmis rūpinasi. Net nepagalvojau apie tai, jog turiu nuogąstauti, kas ką pasakys. Apie šią ligą esame kalbėję su Europos Sąjungos komisaru Vytaniu Andriukaičiu. Šiuolaikinė medicinos technika pilnai leidžia mums matyti vaisiaus būseną dar jam esant įsčiose.

– Ar tai reiškia, kad moteris skatinama darytis abortą?

– Dar iki gimdymo sužinojusi, jog laukiasi Dauno sindromą turinčio kūdikio, moteris turi laiko psichologiškai tam nusiteikti. Gyvename tolerantiškoje visuomenėje, ir yra labai svarbu palaikyti šio sindromo paliestus žmones. Nuoširdžiai sakau: nė neketinu bijoti paminėti šią dieną ar jaustis nejaukiai ją minėdamas.

Meras turi turėti savo nuomonę ir ją reikšti.

–Ar šiandien skirtingomis kojinėmis mūvite vienintelis Savivaldybės darbuotojas?

– Nežinau, neatkreipiau dėmesio.

– O kaip buvo pastebėtos Jūsų skirtingos kojinės?

– Užėjo administracijos direktoriaus sekretorė. Išpūtė akis, pastebėjusi mano kojines. Garantuoju, kad ji pagalvojo: „Trenktas tas mūsų meras.” Paaiškinau jai šio reikalo esmę. Ir tikrai: žmogus reaguoja visai kitaip, kai jam paaiškini. Tikiu, kad ji ir pranešė spaudai apie mano kojines.

– Ar Jums žinoma rajoninė Dauno sindromo statistika?

– Rokiškio pirminės asmens sveikatos centro duomenimis, visų jame registruotų 3699 vaikų penki yra paženklinti Dauno sindromu. Suaugusiųjų poliklinikoje yra registruoti keturi Dauno sindromo atvejai.

– Dėkui už pokalbį.

 

Kalbėjosi Rita Briedienė

Justo Kačerausko nuotr.