Rokiškio rajono Keležerių kaime sudegė gyvuliai

Kaip praneša Panevėžio apskrities VPK, balandžio 6 d. Rokiškio rajono Kriaunų seniūnijos Keležerių kaimo Ratuokliškio gatvėje sudegė vyrui (gim. 1929 m.) priklausantis ūkinis pasatas su jame buvusiais gyvuliais.

Dar praėjusį penktadienį senolį lankė Kriaunų seniūnijos darbuotojai – socialinio darbo organizatorė Regina Urbonavičienė ir seniūnas Arvydas Rudinskas.

– Prastai senolis jautėsi, patarėme jam važiuoti į ligoninę. „Parduok, – sakėme, – gyvulius. Sunku juos beapeiti.” Jis sutiko, žadėjo parduoti. Abejojome jo pažadu: visą gyvenimą kaime dirbęs vyras labai mylėjo gyvulius. Laikė karvę ir arklį, telyčaitę. Ši netrukus turėjo veršiuotis. Tą pačią dieną sūnus išvežė tėvą į ligoninę. O po kelių dienų – gaisras, – temainfo.lt pasakojo Kriaunų seniūnijos socialinio darbo organizatorė Regina Urbonavičienė.

Anot kaimo žmonių, senolis pagalbininku samdydavęs niekur nedirbantį, gyvenamosios vietos neturintį vyriškį. Tas surengė balių. Į svečius atėjo kaimynė, o paryčiais ėmė belstis jos sugyventinis. Vyriškio niekas neįsileido. Manoma, kad jis į šieną numetė nuorūką, mat gaisro židinys – šioje vietoje. Tyčia jis tai padarė ar netyčia, tiria policija.

Elektros instaliacijos gedimas negalėjęs tapti gaisro priežastimi: senolis nakčiai visada atjunkdavo elektrą, to buvo išmokęs ir talkininką – elektros tiekimas į namą buvo atjungtas ir šįkart.

Kai gaisrininkai atvyko į įvykio vietą, ūkinis pastatas jau skendo liepsnose. Iš šalia stovinčio mūrinio garažo ugniagesiai spėjo išvaryti automobilį.

– Atvykome į kaimą vos sužinoję apie nelaimę. Kaimynai niekur negalėjo rasti padegėlio. Net buvo spėjama, ar jis pats nesudegė. Gaisrininkai kapstė ugniavietę, bet kūno nerado. Tik gyvuliai… Buvau sukrėsta sudegusių gyvulių vaizdo. Ką išgyvens apie tai sužinojęs senolis, net sunku galvoti. Jis turi du sūnus, kurie mielai pasiimtų tėvą pas save, bet šis vis nesutinka: dar iki šiol aria žemę, samdo žmones. Visai neseniai kalbėjau su vienu sūnumi. Sakė bandys tėvui sakyti apie nelaimę, nes jis, bent kiek pagerėjus sveikatai, vis tiek veršis namo… – pasakojo socialinio darbo organizatorė R.Urbonavičienė.

Keležerių kaimas net kriauniškiams atrodo nuošalus. Anot R.Urbonavičienės, nutolęs jis nuo Kriaunų apie 10 km, įsikūręs tokioje vietoje, kad pasiekti jį labai sunku – važiuoji keliais keleliais, kalnais kalneliais. Nežinančiam čia labai klaidu.

Nuošalų kaimą atrado benamiai. Jie kuriasi ištuštėjusiuose namuose, gyvena savo gyvenimą: girtauja ir trankosi, rūko ir mėto nuorūkas. Dėl padegimo įtariamas vyras (gim. 1965 m.) irgi  – be gyvenamosios vietos. Sulaikytas jis vadovaujantis LR BPK 140 str.

– Labai baisu, kad anie du taip ir neįtarė gaisro, negelbėjo gyvulių, – sakė socialinio darbo organizatorė R.Urbonavičienė.

 

Rita Briedienė

Asociatyvi nuotr.