Rokiškio rajono įstaigų vadovams ir specialistams – apie darbą su jaunimu

Rugpjūčio 19 d. Rokiškio jaunimo centre jo metodininkės Aurelija Urboniene ir Gitana Vošterytė rajono įstaigų vadovams papasakojo apie mobilų ir atvirą darbą su jaunimu. Tai metodika, padedanti įsigilinti į individualius jaunuolio poreikius, kai darbas vykdomas ne Jaunimo centre, o gyvenamoje teritorijoje, neturinčioje tokio centro. Kaip rašo Rokiškio rajono savivaldybė, ši praktika rajone yra nauja.

Susitikime dalyvavo Rokiškio rajono meras Ramūnas Godeliauskas, mero patarėja Justina Daščioraitė, administracijos direktorius Andrius Burnickas, Socialinės paramos centro direktorė Jolanta Paukštienė, Jaunimo reikalų koordinatorius Gediminas Kriovė, Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Aurimas Laužadis, Socialinės paramos ir sveikatos skyriaus vyriausia specialistė Dalia Zibolienė, Jaunimo centro direktorė Nijolė Gužienė, tarpinstitucinio bendradarbiavimo koordinatorė Birutė Šlikienė ir jaunimo atstovas Kristupas Skuturna.

Anot A. Urbonienės, pagrindiniai mobilaus darbo su jaunimu principai – ugdyti jaunuolių socialinius ir gyvenimo įgūdžius, kurti saugią, atvirą, neformalią aplinką, padėti jauniems žmonėms įsivardyti savo poreikius, talentus, teikti pagalbą sprendžiant problemas, padėti jaunuoliams vystyti vietines iniciatyvas.

Dirbant šiuo principu į visokias veiklas tikimasi įtraukti jaunus žmones nuo 14 iki 29 metų. Susitikimus planuojama organizuoti ne tradicinėje ugdymo aplinkoje, bet jaunų žmonių susibūrimo vietose: sporto aikštelėse, parkuose, kultūros centruose, bendruomenės namuose. Šie susitikimai turėtų prasidėti nuo rugsėjo.


Parengta pagal Rokiškio rajono savivaldybės inf.

Rokiškio rajono savivaldybės nuotraukos