Rokiškio rajone likviduotas dar vienas naminukės fabrikėlis

 

Panevėžio apskrities VPK Rokiškio rajono policijos komisariato Prevencijos poskyrio pareigūnai, balandžio 22 d. rytą tikslindami pirminę anoniminę informaciją, Pandėlio seniūnijos Vilkolių kaime, nedirbančio, neteisto vietinio gyventojo lauko virtuvėlėje surado sukonstruotą ir veikiantį naminės degtinės gaminimo aparatą bei nemažą kiekį žaliavos. Skaidrus, turintis alkoholio kvapą skystis buvo supilstytas į bemaž 20 stiklinių ir plastmasinių butelių įvairiausiomis etiketėmis. Gyvenamajame name surasta plastikinė talpa su naminukės ruošiniu (broga).

„Fabrikėlio“ savininkas su pareigūnais nesiginčijo, noriai parodė visus prietaisus ir žaliavą, teigdamas, kad gamyba skirta savo reikmėms, kad tai stabiliausia valiuta kaime, kuria galima atsiskaityti. Surastas aparatas ir skystis buvo išimti, o gamintojas sulaikytas ir naktį praleido areštinėje.

Rokiškio rajono policijos komisariate pradėtas ikiteisminis tyrimas pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 201straipsnio „Neteisėtas naminių stiprių alkoholinių gėrimų, nedenatūruoto ar denatūruoto etilo alkoholio, jų skiedinių (mišinių) ir aparatų jiems gaminti gaminimas, laikymas, gabenimas ar realizavimas“ 1 dalį. Vyriškiui gresia viešieji darbai arba bauda, arba laisvės apribojimas, arba laisvės atėmimas iki dvejų metų.

 

Rasa Černauskaitė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijų skyriaus vyresnioji specialistė