Rokiškio rajone daugėja vagysčių retai lankomose sodybose

Po žiemos gyventojai, apsilankę nuolat negyvenamose savo sodybose, nemaloniai nustemba neberadę žiemoti paliktų namų apyvokos ar kitų asmeninių daiktų, sodybos priežiūros įrankių. Vagys dažniausiai kėsinasi į daiktus, kurie yra lengvai parduodami, o labiausiai ilgapirščius domina lauko ir daržo technika.

Rokiškio rajone daugėja vagysčių retai lankomose sodybose, kolektyviniuose soduose. Atsižvelgdami į vagysčių, plėšimų augimo tendencijas ir siekdami gerinti tokių nusikalstamų veikų prevenciją ir atskleidimą, Rokiškio rajono policijos komisariato pareigūnai ragina gyventojus aktyviau rūpintis turto apsauga: ilgesniam laikui be priežiūros nepalikti vasarnamių ir sodybų, nesidrovėti paprašyti artimiausių kaimynų jas prižiūrėti ar patiems dažniau jose lankytis. Policija primena, kad ne iš karto pastebėjus vagystę gerokai sudėtingiau rasti vagių pasisavintus daiktus ar nustatyti kaltus asmenis.

Policija įspėja gyventojus: būtina daugiau dėmesio skirti apsaugos priemonėms, nes vagišiams lengviausia patekti ten, kur nepakankamai užtikrintas saugumas. Todėl tikslinga įsirengti signalizaciją, užraktus, spynas ar net stebėjimo kameras.

Pastebėta, kad vagys nesunkiai įsilaužia ir ten, kur apsauga lyg ir pasirūpinta, tačiau netinkamai – dažniausiai ji minimali. Žmonės raginami įsirengti kokybiškas spynas ir duris, pasirūpinti turto draudimu, padėsiančiu sumažinti patirtą nuostolį.

Jei nėra galimybės įsigyti saugumą užtikrinančių priemonių, nuolat negyvenamose sodybose bei kolektyviniuose soduose nedera palikti vertingų daiktų.

Policija prašo gyventojų atidžiai stebėti įtartinus automobilius ar asmenis gyvenvietėse. Kilus įtarimams prašoma pranešti telefonu 112, arba anoniminiu Panevėžio apskrities VPK pasitikėjimo telefonu 8 45 503 333.

 

Rasa Meištė