Rokiškio projektas pateko į antrą „Maximos“ finansuojamų sumanymų etapą

Pateko į antrą etapą

Rokiškio šiuolaikinė mokykla – taip yra pasivadinusi iniciatyvinė grupė, planuojanti ir svajojanti įkurti privačią mokyklą – pateko į „Maximos“ programos „Mes – bendruomenė“ konkurso „Įgyvendinkite idėją, padėsiančią jūsų bendruomenei mokytis kartu“ etapą. Paraiškas pateikė 94 bendruomenės, antrame etape rungsis 15, finansuojami bus aštuoni laimėję projektai.

Rokiškėnai savo sumanymą pavadino „STEAM centras – erdvė tobulėti”.


Kas yra STEAM?

Prieš kelerius metus Švietimo ir mokslo ministerija kreipėsi į dešimties – Alytaus, Kauno, Klaipėdos, Marijampolės, Panevėžio, Šiaulių, Tauragės, Telšių,  Utenos, Vilniaus – miestų savivaldybes ir kvietė steigti STEAM – gamtos, technologijų, inžinerijos, matematikos ir kūrybiškumo ugdymo – mokinių centrus.

Viešoje erdvėje – daugiau idėją anansuojančių rašinių, negu pasakojimų apie tokių centrų veiklą. Rokiškėnams STEAM idėja buvo patraukli, tad jie neskatinami, nefinansuojami valdžios ėmėsi steigti tokį centrą ir parašė minėtai programai projektą.


Dega noru mokytis

„Mūsų organizacija ir bendruomenė dega noru mokytis. Statydami bokštus bei tiltus iš makaronų žaidžiame „inžinierius“, kuriame robotus. Tėvelius stebiname LED atvirutėmis. Kišdami šaukštelį į braškinių ledų stiklinę, kuriame elektroninę muziką. Mokymasis visą gyvenimą mums yra svarbus tuo, jog tik besimokydami mes tobulėjame, judame į priekį, atidarome kelius progresui. Besimokanti visuomenė yra pilietiškos, sąmoningos ir ekonomiškai stiprios valstybės pagrindas“, – teigia rokiškėnai, „STEAM centras – erdvė tobulėti” autoriai. Šio projekto iniciatorė yra pedagogė Ieva Kilienė, projekto rengėja – jauna aktyvi visuomenininkė, Rokiškio miesto VVG valdybos pirmininkė  Joana Jazdauskaitė.Kviečia ir prašo balsuoti

Laimės projektai, surinkę daugiausia balsų. Balsuoti galima kasdien: https://www.maxima.lt/mums-rupi/mes-bendruomene-balsavimas-2019?csw7qr#foto-11

Kol kas rokiškėnų projektas laikosi antroje (1 884 balsai) vietoje: pirmauja Melkio mokyklos sporto aikštynas „Žingsnis po žingsnio” (2 267), vejasi rokiškėnus Aukštelkės, Lietuvos žemės ūko akademijos sumanymai bei projekto „Žinau, ką renku“ iniciatoriai.

„Dabar mums yra labai reikalingas visų palaikymas, kad Rokiškis gautų 9 000 Eur finansavimą idėjai įgyvendinti. Prašome kaimyninio miesto palaikymo – Jūsų balso už projektą „STEAM centras – erdvė tobulėti”, – į kupiškėnus kreipiasi J. Jazdauskaitė.


temainfo.lt