Rokiškio Krašto muziejaus tvenkinio juodųjų gulbių pirmasis kiaušinis muziejininkams buvo tikra staigmena. Deja, gulbės jo neišsaugojo.
– Muziejininkės, ėjusios pro tvenkinį, išgirdo nerimstant paukščius: mūsų juodosios gulbės prarado kiaušinį. Muziejaus ūkio dalies vedėjas Valentinas Skeirys vėliau jį rado įkritusį į vandenį. Juodosios gulbės – šiltųjų kraštų paukščiai, todėl jų genetika nepaiso mūsų gamtos ritmo: jos vėl kuičiasi, tvarko lizdą, ir, tikimės, jog sudės kitą, – temainfo.lt pasakojo Rokiškio krašto muziejaus Istorijos skyriaus vedėja Onutė Mackevičienė.
Rokiškio krašto muziejus – labiausiai lankytinas šalyje. O juodosios gulbės jam tapo tikru „piaru“: jas fotografuoja ir lankytojai, ir žurnalistai, apie jas rašo, o dabar dar ir fiksuoja jų pirmosios vados eigą.
Juodųjų gulbių pora į Rokiškio krašto muziejaus tvenkinį atkeliavo iš Latvijos Cėsio miesto. Bendradarbiavimo sutartį Cėsio ir Rokiškio miestai pasirašė 2010 m. lapkričio 11 d., ir jau kitų metų pavasarį latviai rokiškėnams padovanojo gražuolius paukščius.
Cėsio miesto gyventojai juodąsias gulbes parsigabeno iš Portugalijos: Rokiškiui buvo padovanota pirmoji jų vada.
Šiuo metu gulbės elgiasi neįprastai: pešioja pakrantėje sumirkusius augalus, graibo iš dugno nuskendusias medžių šakeles ir viską krauna čia pat, pakrantėje – jos tvirtina savo lizdą. Specialiai juodosioms gulbėms padarytą tvenkinio aptvarą pamėgo ir antys: gulbės veja jas nuo lizdo kaip nuožmiausius priešus. Tai irgi rodo, kad lizdas tuščias neliks.
temainfo.lt