Rokiškio meras pažadėjo už streiko dienas mokėti atlyginimą

Vasario 22 d. prasidėjusiame neterminuotame pedagogų streike dalyvauja aštuonios Rokiškio rajono mokyklos: Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazija, Juozo Tūbelio ir Senamiesčio progimnazijos, Juodupės, Obelių ir Kamajų gimnazijos, Jūžintų Juozo Otto Širvydo vidurinė ir Panemunėlio pagrindinė mokyklos. Į streiką įsijungė apie 300 mokytojų; jų skaičius kol kas nemažėja.

Rokiškio rajono meras Antanas Vagonis. Tado Barausko nuotr.

Kaip temainfo.lt sakė Rokiškio švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo primininkas Erikas Gaigalas, į streiką dar žada įsijungti Rokiškio suaugusiųjų ir jaunimo mokykla bei vaikų lopšelis-darželis „Varpelis”.

Rokiškėnai, kaip ir daugelis, planavo streikuoti penkias dienas, tačiau švietimo profesinių sąjungų vadovams nepavykus galutinai susitarti su Vyriausybės atstovais, mokytojų streikas bus tęsiamas ir pirmadienį, vasario 29 d. Anot p. Gaigalo, pasisakymų dėl to yra visokių, tačiau bendra visuomenės nuomonės  nėra bloga.

Savaitės pradžioje penkias streikuojančias švietimo įstaigas aplankė rajono meras Antanas Vagonis.

– Meras važiavo palaikyti streikuojančiųjų. Jis iš esmės streikui – kaip pilietinei pozicijai – pritaria, sakė mero patarėjas Tadas Barauskas; su pačiu meru Antanu Vagoniu susisiekti nepavyko.

Rokiškio švietimo darbuotojų profesinių sąjungų susivienijimo primininkas Erikas Gaigalas. Emilijos Briedytės nuotr.

T.Barauskas patvirtino mokytojų platinamą žinią, neva, A.Vagonis davė pažadą apmokėti mokytojams už streiko dienas.

Profesinė sąjunga turėtų raštiškai kreiptis į savivaldybę, bus sudaryta komisiją, kuri ir įvertins prašymą. Buvo šnekama dėl apmokėjimo už šešias darbo dienas; apmokėti už ilgesnį laiką nėra galimybių, – sakė mero patarėjas.

Rokiškėnai planuoja streikuoti ir pirmadienį.

– Kol kas nerenku duomenų, bet, manome, jei stovėti, tai –  iki galo, – sakė E.Gaigalas.

 

Rita Briedienė