Rokiškio liaudies teatras E.Druskinui padėjo apsispęsti: jis grįžta

Erikas Druskinas

Pirminė žinia, kad Rokiškio kultūros centro direktorius Erikas Druskinas atsiėmė pareiškimą išeiti iš darbo, nesukėlė pasitikėjimo.

– Ar tai tiesa? temainfo.lt klausė direktoriaus Eriko Druskino.

Taip, atsakė jis.

– O kas tuomet buvo vakar? Su sveikata blogai?

Norėjau prisiimti atsakomybę dėl to, kas vyko, kai buvo įtraukinėjami jauni darbuotojai. Tai buvo reakcija į pletkus ir komentarus. Tarsi tie jauni žmonės sėdėtų šalia Trubadūro. Bet juk tai iš tiesų jauni žmogiukai, kurie atvažiavo su šeimomis dirbti į Rokiškį. Turėjau su jais pokalbį, buvo į namus atvažiavę, aptarinėjome straipsnius. Belieka tikėtis, kad į tas kovas nebebus įtraukti jauni žmonės, kurie yra niekuo dėti politikų kare.

– Gal galėtumėte įvardinti tuos politikus, kurie elgiasi taip negarbingai?

Paskutinė situacija buvo ir Algio Kazulėno pasaka su alegorija į jaunus specialistus ir Trubadūrą. Trubadūras tai gerai, džiugu. Aš, kaip suprantu, esu Trubadūras. Bet manęs nedžiugina, ir žeidžia, ir skaudina, kad kiti žmonės verčiami kažkokiais personažais, dėl kažkokių motyvų kuriamas jų įvaizdis. Nuo tų kažkokių įvaizdžių ir pripaišomų romanų aš užtektinai esu gavęs Anykščiuose ir nenorėčiau, aišku, kad jauni žmonės savo gyvenimą irgi griautų dėl kažkieno noro įgelti.

– O dabar, turbūt, gyvenate pasiruošimo festivaliui „Vaidiname žemdirbiams” rūpesčiais?

Mes kaip ir viską pasiruošę. Laukiame festivalio. Vyksta planuoti darbai. Visi teatrai atvyksta. Visiems numatytas ir maitinimas tradicinis, ir premijos.

– Ar premijos tokios pat išliks? Gal didinamos ar mažinamos?

Viskas likę taip pat.

– Ar tiesa, kad Savivaldybė šiemet neskirs festivaliui pinigų?

– Netiesa. Suma yra numatyta biudžeto eilutėje.

– Gal kažką norėtumėte pridurti nuo savęs?

Aš džiaugiuosi, kad šiomis dienomis sulaukiau labai daug gražaus palaikymo. Visiems žmonėms labai dėkoju, ir net kai kuriems Liaudies teatro artistams, kurių dėka šiandien aš pakeičiau savo nuomonę.

 

Kalbėjo Rita Briedienė

temainfo.lt archyvo nuotr.