Rokiškio ledo aikštelės ateitį planuoja jau trečias meras: pasirašyta statybos darbų rangos nauja sutartis

Rokiškio rajono savivaldybė su UAB „Aestas“ pasirašė statybos darbų rangos sutartį dėl ledo aikštelės stoginės statybos darbų.


2013-ųjų pradžios fejerverkai

Jau trečias Rokiškio rajono savivaldybės meras žada, jog rokiškėnai netrukus galės naudotis Rokiškio ledo aikštele. Jos atidarymo šventė vyko 2013 m. sausio 26 d. Atvira dirbtinio ledo aikštelė buvo pastatyta rajono verslininkų – UAB „Ivabaltė“, „Rokauta“ bei AB „Rokiškio sūris“ pinigais. Skirta buvo apie 150 tūkst. litų ir džiaugtasi modernumu, vienintele tokio tipo aikštele visoje šalyje. Dangą sudarė guminiai vamzdeliai, po kelis sujungti į mažyčius kilimėlius, kuriais suformuotas dangos paviršius. Freonas šaldė skystį, cirkuliuojantį guminiais vamzdeliais, o atšalusi danga stingdė keliais sluoksniais liejamą vandenį. Kartu su visais šventinius fejerverkus tuomet stebėjo meras Vytautas Vilys.


Dar viena kadencija…

Aikštelę įrengė vilniečių bendrovė, vėliau su ja buvo vis atnaujinamos derybos dėl broko šalinimo. Derybos nebuvo efektyvios, ledo aikštelė ilgokai būdavo uždaryta.
Kaip temainfo.lt yra sakė praėjusios kadencijos rajono meras Antanas Vagonis, buvo visko, daug kas galėjo būti geriau, bet iš aikštelės statybininkų išreikalauta tiek, kiek beįmanoma.
Neišsprendus vienų problemų imtasi aikštelės stoginės statybos. Darbus planuota baigti iki praėjusių metų sezono pradžios, tačiau visą žiemą žiojėjo atramoms iškastos duobės, prisipildžiusios vandens, kaustomos ledo.


Trečias bandymas

Į pabaigą 2019-ieji. Netrukus aikštelė pradės skaičiuoti aštuntuosius gyvavimo metus. Rokiškio rajono savivaldybės tinklalapyje meras Ramūnas Godeliauskas teigia: „Pagaliau galime pranešti, jog situacija pajudėjo iš mirties taško. Pagrindinis mūsų pageidavimas įmonei – dėti visas įmanomas pastangas, kad šį sezoną vaikai čia galėtų čiuožti ir treniruotis, nebereikėtų jų vežti į Daugpilį ir kitur.“
Anot rajono vadovo, jokia paslaptis, kad ledo ritulys Rokiškyje turi gilias tradicijas. Tai jau tikrai: ir norėdamas nenuslėptum, bet kiek galima treniruotis avint riedučiais… Jau antras sezonas nebėra rokiškėnų ir šalies ledo ritulio lygoje.
„Todėl mūsų tikslas ir noras išlieka tas pats – artėjant šaltajam sezonui sudaryti galimybę naudotis ledu, kad miestas ne tik vėl atsirastų ledo ritulio žemėlapyje, bet ir su kaupu pateisintų ledo ritulio krašto vardą!” – mero žodžius perteikia www.rokiskis.lt.


temainfo.lt
hockey.lt nuotr.