Rokiškio kultūros centras: sezono pradžia ir „Interrampa”

Prasideda XXI tarptautinis teatrų festivalis „Interrampa”

Spalio 20 d. (antradienis) 18 val. Rokiškio kultūros centro Didžiojoje salėje – kūrybinio sezono atidarymas ir XXI tarptautinio teatrų festivalio „Interrampa” pristatymo vakaras. Dalyvauja solistai prof. Virgilijus Noreika, Dainius Puišys, Gintarė Skerytė ir kiti.

Bilieto kaina 5,80-8,12 Eur.

 

Tarptautinio teatrų festivalio „Interrampa” atidarymas

Spalio 22 d. (ketvirtadienis) 18 val. – Didžioji salė kviečia į XXI tarptautinio teatrų festivalio „Interrampa” atidarymą.

 

Telšių Žemaitės dramos teatras

Festivalį pradeda Telšių Žemaitės dramos teatras, festivaliui atvešiantis pjesę pagal lietuvių autorių tekstus „Muotinuoms, ciuociems, babūniems ir mergelkuoms”.

Spalvingame žemaitiškame spektaklyje atgyja tai, kas užmiršta, bet labai artima… Atveriami gimtosios – žemaitiškos – tarmės langai,  pasigirsta  ryškūs, kupini šilumos  ir meilės balsai – mūsų brangiųjų motinų, tėvų, senelių, prosenelių, tetų ir dėdžių, iškeliavusių Anapilin, bet išlikusių žodyje, dainoje, šokyje. Primenami sunkiausi ir tragiškiausi tautos išgyvenimo epizodai tremtyje bei sovietmetyje. Juos keičia šviesūs išlikimo, gyvenimo džiaugsmo, grožio, meilės siekimo momentai. Spektaklio drobę audžia kino ir teatro aktorė Nijolė Narmontaitė, muzikantas, kompozitorius ir  dainininkas Andrius Kulikauskas ir jaunieji Telšių teatro aktoriai.

Šį pavasarį respublikinėje Lietuvos mėgėjų teatrų šventėje „Tegyvuoja teatras“ spektaklis pripažintas „Ryškiausiu sezono spektakliu” ir apdovanotas statulėle. Spektaklis skirtas Etnografinių regionų metams.

Spektaklio režisierė Laimutė Pocevičienė, dailininkė Giedrė Žeimytė, kompozitorius Andrius Kulikauskas, koncertmeisterė Valdereza Laurinavičienė, choreografė Ina Levickienė.

Trukmė 1.20 val.

Utenos kultūros centro Žaliaduonių teatras

18.30 val. Į mažąją salę pakvies Utenos kultūros centro Žaliaduonių teatras. Žiūrovai matys režisieriaus Šarūno Kunicko spektaklį pagal Virgilijaus Veršulio pjesę „Už durų”.

Spektaklyje du skirtingų kartų žmonės bendrauja per neatsidarančias duris. Pjesės siužetą sudaro savo durų niekada niekam neatidarančio Senio ir laiptinėje apsigyvenančios Emės dialogas. Paaiškėja, kad Emė – Senio anūko buvusi mylimoji, apie kurią jis nieko nežinojo. Pamažu besivystantis vienas kitam svetimų žmonių suartėjimas tarsi žada laimingą finalą. Bet, kaip dažnai atsitinka, ar durys neatsidarys per vėlai?..

Trukmė 1.10 val.

 

Prancūzijos Bulonės-Bijankūro vaikų teatras

Spalio 23 d. (penktadienį) 10 val. Didžiojoje salėje – Prancūzijos Bulonės-Bijankūro vaikų teatras „Les enfantsdelacomedie“ parodys M.Billardo pjesę „Rafara”.

Tai spalvinga ir pamokanti istorija vaikams.

Rafara, Afrikoje gyvenanti mergaitė, yra tėvo numylėtinė. Seserys jai labai pavydi ir nusprendžia palikti Rafarą girioje. Ją sugauna pabaisa Trimobis. Jis sočiai maitina Rafarą, nes nori ją suėsti. Vieną dieną pelytė padeda Rafarai pabėgti ir dovanoja jai tris stebuklingus daiktus: lazdą, akmenį ir kiaušinį. Bet Trimobis vejasi bėglę.

Ar kaimo ragana yra Rafaros geroji fėja, ar vaikus gąsdinanti bjaurybė? Kas išgelbės Rafarą?

Spektaklio režisierė Marie-NoëlleBillard, kompozitorius Michaiolis Pothlichetis.

Spektaklio trukmė 45 min.

 

Rokiškio kultūros centro liaudies teatras

17 val. Rokiškio kultūros centro liaudies teatras pakvies į spektaklį pagal Jevgenijaus Švarco pjesę „Drakonas”.

Rokiškėnai parodys filosofinę alegoriją apie valdžios prigimtį. Iš kur atsiranda valdantieji? Kodėl žmonės leidžiasi valdomi? Kodėl mes bijome permainų? Kaip valdžios keičia viena kitą? Kodėl mums reikia drakonų? Ką sunkiau nugalėti – trigalvį drakoną ar drakoną savyje? Kas stipresnė – meilė ar baimė? Pjesėje meistriškai ir ironiškai žaidžiama įvairių tautų folklore populiariu pasakojimu apie didvyrį, kuris nužudo drakoną ir išgelbsti žmones iš vergijos. Tik, priešingai nei įprasta, J.Švarco pasakoje (o gal ir realiame gyvenime) niekas – nei eiliniai miestiečiai, nei valdininkai, netgi drakonui aukojama mergina – visai netrokšta išsigelbėti…

Režisierius Rytis Saladžius, dailininkas Sigitas Daščioras ir Beatričė Mockevičiūtė, muziką parinko Matas Labašauskas, kostiumų dailininkė Jovita Strobeikaitė.

Trukmė 1.20 val.

 

16.00 val. Mažojoje salėje rinksis festivalio dalyviai.

 

Latvijos Salaspilio teatras

18.30 val. Mažojoje salėje Latvijos Salaspilio teatras pakvies į spektaklį pagal Augusto Strindbergo pjesę „Freken Julija”.

Pagrindinė pjesės tema – vyro ir moters santykiai. Kiekvienas mūsų žingsnis lemtingas, o pasirinkimas tėra iliuzija. Kai žmogaus siela konfliktuoja su kūnu, kai moralė ne tik slopina, bet ir daužo mūsų valią, žmogaus gyvenimas tampa tragišku egzistavimu.

„Freken Julija“ – savotiška, moderni ir liūdna aistringos meilės istorija. Julija įvairiais būdais provokuoja tėvo liokajų Džoną, stengdamasi jį suvilioti, o šis iš visų jėgų kovoja dėl savo tikslų. Dviejų stiprų ego turinčių asmenybių emocijos evoliucionuoja, aistra perauga į agresiją ir neapykantą.

Režisierė Edite Neimane.

Trukmė 50 min.

 

Anykščių kultūros centro teatro spektaklis

20.00 val. Didžioji  salė pakvies į Anykščių kultūros centro teatro spektaklį „Margarita”, pagal Mara Zalite to paties pavadinimą pjesę.

Ketvirtį amžiaus Margarita sėdi kalėjime. Į kamerą ateina advokatas ir praneša, kad jos bylą tik dabar ims nagrinėti teismas. Prasideda praeities analizė, Margaritą užplūsta prisiminimai ir kaltės jausmas. Ji bando surasti savo poelgio priežastis ir pateisinimus. Palaipsniui aiškėja, kas iš tikrųjų yra advokatas.

Zalite nepriklauso Fausto garbintojų būriui, todėl pjesės sumanymas paremtas nauja (kitokia) koncepcija. Margaritai suteikiama galimybė iškilti visu savo moteriškumu, akla meile Faustui, gebėjimu atgailauti ir aukotis. Zalites Mefistofelis gyvena Fausto viduje ir nuo jo priklauso jo poelgiai ir sprendimai. Ar tikrai į kamerą užklysta prižiūrėtojas? O gal jį galima pavadinti Likimu?

Režisierius Jonas Buziliauskas, dailininkas Valentinas Žalkauskas.

Trukmė 1 val.

 

Rokiškio kultūros centro ir Choreografijos mokyklos projektas

Spalio 24 d. (šeštadienis) 13.30  val. Didžioji salė pakvies į Rokiškio kultūros centro ir Choreografijos mokyklos projektą „Eglė žalčių karalienė”, į Salomėjos Nėries to paties pavadinimo poemos inscenizaciją.

Vieną gražiausių ir dramatiškiausių lietuviškų legendų scenoje pasakoja apie 70 aktorių, šokėjų, muzikantų. Teatriniai simboliai, stilizuotas scenovaizdis persipina su autentiškais lietuviškais papročiais, liaudies dainomis ir šokiais. Spektaklis skirtas Etnografinių regionų metams.

Po maudynių jūroje jaunėlė žvejo dukra Eglė randa marškiniuose susirangiusį žaltį. Jis prašo Eglės tekėti už jo. Mergina lengvabūdiškai pasižada. Kai sodžius sulaukia neregėtų piršlių-žalčių, tėvas ir broliai nenori Eglės atiduoti, bando apgauti piršlius. Tačiau Eglė nusprendžia laikytis žodžio, nors dar nenutuokia, kad jūros gelmėje jos laukia mylintis karalaitis Žilvinas, kad ji bus labai laiminga, susilauks trijų sūnų ir dukros…

Po devynerių metų Eglė, išsiilgusi namiškių, prašosi į žemę. Žilvinas bando jai sutrukdyti, skiria neįvykdomas užduotis, bet Eglė raganos pagalba jas visas įveikia. Žilvinas išleidžia žmoną ir vaikus, bet įspėja, kad niekam nevalia sakyti jo vardo. nes žmonės tamsūs ir kerštingi…

Ar Eglės namiškiai sužinos jos vyro vardą? Ar ji grįš į Gintaro pilį jūroje?

Režisierė Neringa Danienė, dailininkas Sigitas Daščioras, choreografės  Aušra Čepulienė, Rima Bielovienė, dalyviai Rokiškio liaudies teatras, Rokiškio choreografijos mokykla, Oksana Sadauskienė (smuikas), Asta Mičelienė (kanklės), folkloro ansamblis „Gastauta“, vaikų folkloro ansamblis „Bitula“ ir kt.

Trukmė 1 val.

 

12.00 val. Mažoji salė – dalyviams.

 

Ukrainos Chmelnickio miesto mėgėjų teatras „Mirror“

15.00 val. Mažoji salė publiką pakvies į Ukrainos Chmelnickio miesto mėgėjų teatro „Mirror“ spektaklį pagal M.Gogolio „Vasarvidžio naktis”.

Spektaklis pasakoja nelaimingą Peterio ir Pidorkos meilės istoriją. Peteris yra neturtingas, ir merginos tėvas nori ją ištekinti už kito. Ieškodamas lobio Peteris Vasarvidžio naktį traukia į girią ir tikisi rasti paparčio žiedą, kuris garantuotų gerovę. Surastą gėlelę jis atiduoda raganai, bet ji, mainais už turtus, pareikalauja jo draugo ir Pidorkos brolio mirties…

Gavę pinigus Pidorka ir Peteris susituokia, bet krauju aplaistyta santuoka jiems neteikia laimės. Peteris bando atkeršyti raganai, bet žūsta pats. Mergina lieka viena – be mylimojo Peterio ir be brolio.

Režisierius Dmitrijus Gusakovas, dailininkas Dmitrijus Gusakovas, kompozitoriai Band Dakha Brakha, Meredithas Monkas.

Trukmė 25 min.

Utenos kultūros centro Žaliaduonių teatras

16.00 val. žiūrovai rinksis į Didžiąją salę. Čia Utenos kultūros centro Žaliaduonių teatras rodys spektaklį pagal Almos Eigerdienės pjesę „Tamsos švyturys”.

Tai epas, kuriame, per Žmogaus istoriją atskleidžiami istoriniai Tautos gyvybės įvykiai. Tai ir nepriklausomybės kovos, ir nepriklausomos valstybės gyvavimo laikotarpis, ir skaudžius padarinius atnešusi sovietinė okupacija. Spektaklis sukurtas remiantis Lietuvos aklųjų patriarcho, rašytojo, kompozitoriaus, kario savanorio, visuomenės veikėjo, uteniškio Prano Daunio gyvenimo istorija.

„Žaliaduonių“ teatras tęsia unikalią tradiciją – kurti spektaklius, kurie remiasi tikromis žymių kraštiečių gyvenimo istorijomis. Spektaklis – respublikinės mėgėjų teatrų šventės „Atspindžiai“ laureatas.

Režisierius Šarūnas Kunickas, dailininkė Falmira Sinicienė, kompozitorius Arūnas Paškevičius.

Trukmė 1 val.

17.30 val. Mažoji salė – publikai.

 

Varėnos kultūros centro Matuizų filialo suaugusių teatras

20.00 val. Mažoji salė pakvies į Varėnos kultūros centro Matuizų filialo suaugusių teatras „Giraitė“, parodysiantis Liudvikos Didžiulienės-Žmonos spektaklį „Paskubėjo”.

Galinių Juzytei senai čėsas tekėc…Kap piršliai neužsuka, tep neužsuka. Ir vienų dzienų su nugirstu žiniu pasiskubina Barbora. Cik ar žinia cikrai gerai nugirsta?..

Nuotaikingas dzūkiškas spektaklis apie neva įvyksiančias turtingo amerikono piršlybas pateko tarp geriausių 2014 m. Lietuvos spektaklių. Žinoma, tai puiki proga ne tik pasijuokti, bet ir pasimėgauti gražia dzūkiška šneka.

Šiais metais Matuizų teatras apdovanotas „Aukso paukšte“ kaip geriausias Lietuvoje mėgėjų teatro kolektyvas. Irenai Čeplikienei už kaimynės Barboros vaidmenį buvo įteikta respublikinės teatrų šventės „Tegyvuoja teatras“ statulėlė už „Ryškiausią sezono moters epizodinį vaidmenį“.

Režisierė Irena Čeplikienė.

Trukmė 45 min.

 

Baltarusijos Polocko miesto teatras

19 val. Didžiojoje salėje Baltarusijos Polocko miesto teatras „Polotsky Zvjaz“ rodys spektaklį pagal Adomo Mickevičiaus pjesę „Gražina”.

Plastikos spektaklis pasakoja Lietuvos Didžiosios kunigaikštystės laikų legendą apie kunigaikštienę Gražiną. Ją, dar mergaitę, iš Teutonų ordino užpulto Lydos miesto išgelbėja kunigaikštis Liutauras. Po kelių metų jis veda Gražiną ir nusprendžia sudaryti sutartį su Teutonų ordinu – taip atgauti žmonos palikimą. Gražina, nužudytų Lydos miesto valdovų  dukra, priešinasi sąjungai. Negalėdama perkalbėti vyro, ji nusprendžia apsirengti jo šarvus ir pati vesti karius į mūšį. Mūšyje ji mirtinai sužeidžiama ir miršta.

Liutauras mūšio lauke pasirodo per vėlai. Jis narsiai kaunasi, sutriuškina ordino karius, tačiau ar galės gyventi toliau be mylimos žmonos?

Režisierė Jevgenija Kavaliova.

Trukmė 1 val.

 

Egipto teatras East-Voiceforarts“

Spalio 25 d. (sekmadienis) 13.00 val. Didžiojoje salėje Egipto teatras East-Voiceforarts“ parodys spektaklį pagal Aly Abdle Nabi Al Zaidi pjesę „Septynios dienos”.

Spektaklio tema – kolonializmas ir visuotinė nevaldoma priespauda rytų bendruomenėse. Idėja plėtojama juodosios komedijos rėmuose. Į visko bijančių ir nuolat konfliktuojančių brolių namus atėjęs Virėjas ieško savo šuns. Paaiškėjus, kad šuo prisiėdė žiurknuodžių ir nudvėsė, Virėjas apkaltina brolius, pasiskelbia jų namų bosu ir priverčia juos jam tarnauti. Jis nusprendžia nubausti brolius ir leidžia jiems rinktis: arba septynios gedulo dienos be maisto ir gėrimų, arba kalėjimas. Broliai renkasi gedulą, tačiau tas septynias dienas jie priversti ne tik badauti, bet ir išsirengti, dainuoti, šokti, gaminti Virėjui maistą ir kęsti kitokius jo pasilinksminimus. Galiausiai jie leisgyviai paliekami vieni ir pradeda ieškotis maisto. Bet… Grįžta Virėjas ir paskelbia naują septynių dienų gedulą dėl… šuns draugės, kuri mirė iš sielvarto…

Tai gali tęstisbe galo, – tol, kol žmonės bijos pasipriešinti…

Režisierius Eslamas Avadas, dailininkas Ibrahimas Ramadan Hassanas, kompozitorius Mahmoudas Said Shabaanas

Trukmė 55 min.

11.00 val. Mažoji salė – dalyviams.

 

Vilniaus „Teatras MI“

14.30 val. Mažoji salė publiką pakvies į Vilniaus „Teatro MI“ spektaklį pagal A.Vachtino pjesę „Vienas absoliučiai laimingas kaimas”.

Spektaklis bando pažvelgti į kaimą kaip į mikrokosmą su savais gyvenimo dėsniais. Jame įvairūs, neatskiriami nuo kaimo elementai, tokie kaip kaliausė ar šulinys, įgauna charakterį ir savitą balsą, o laikas yra nepastebimai junginėjamas tarp praeities, dabarties ir ateities. Pjesės istorija pabrėžtinai apibendrinta – į ją, sujaukdamas personažų likimus, įsiveržia karas, tačiau jis nėra susijęs su konkrečiais istoriniais įvykiais. Kaimas yra vienas ir absoliučiai laimingas, tad ir egzistuoja jis nenurodant laiko ir vietos.

Pasirinkimas pasakoti istoriją atsisakant bet kokio istorinio konteksto ir naudoti fantastinius elementus diktuojamas noro kalbėti apie paprastas, esmines tiesas. Gyvenimas tęsiasi nepaisant visko. Daina niekada nenutrūksta.

Režisierius Mikhailas Mitroninas, dailininkė Kristina Mažeikaitė.

Trukmė 1.25 val.

 

Latvijos Gulbenės liaudies teatras

16.30 val. į Didžiąją salė žiūrovai rinksis žiūrėti Latvijos Gulbenės liaudies teatro spektaklio pagal I.Krūminos pjesę „Šviesos pilis”.

Spektaklis „Šviesos pilis“ – tai paminklas Knygai. Jis sukurtas su nuoširdžiausia meile knygoms, bibliotekoms ir bibliotekininkams. Spektaklis skirtas ištisoms žmonijos kartoms, kurios išaugo skaitydamos, kurioms knygos atvėrė sielos horizontus, suteikė sparnus.

Skaitydami mes galime keliauti. Galime tapti superherojais. Galime mylėti ir nekęsti. Galime leisti vaizduotei nukelti mus už neįsivaizduojamų horizontų…

Režisierė Edite Siļķena, dailininkė Sandra Dikmane.

Trukmė 1 val. 10 min.

 

Rokiškio kultūros centro inform.

 

[gallery_box]

[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/10/1_spektakliai_kultura_nuotraukos.jpg” descr=”” title=”Anykščių kultūros centro teatro spektaklis MARGARITA”]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/10/2_spektakliai_kultura_nuotraukos.jpg” descr=”” title=”Baltarusijos Polocko miesto teatro „Polotsky Zvjaz“ spektaklis GRAŽINA”]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/10/3_spektakliai_kultura_nuotraukos.jpg” descr=”” title=”Rokiškio kultūros centro liaudies teatro spektaklis DRAKONAS”]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/10/4_spektakliai_kultura_nuotraukos.jpg” descr=”” title=”Egipto teatro East-Voiceforarts“ spektaklis SEPTYNIOS DIENOS”]|
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/10/5_spektakliai_kultura_nuotraukos.jpg” descr=”” title=”Rokiškio kultūros centro ir Choreografijos mokyklos projektas EGLĖ ŽALČIŲ KARALIENĖ”]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/10/6_spektakliai_kultura_nuotraukos.jpg” descr=”” title=”Latvijos Gulbenės liaudies teatro spektaklis ŠVIESOS PILIS”]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/10/7_spektakliai_kultura_nuotraukos.jpg” descr=”” title=”Prancūzijos Bulonės-Bijankūro vaikų teatro „Les enfantsdelacomedie“ spektaklis RAFARA”]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/10/8_spektakliai_kultura_nuotraukos.jpg” descr=”” title=”Latvijos Salaspilio teatro spektaklis FREKEN JULIJA”]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/10/9_spektakliai_kultura_nuotraukos.jpg” descr=”” title=”Telšių Žemaitės dramos teatro spektakLIS MUOTINUOMS, CIUOCIEMS, BABŪNIEMS IR MERGELKUOMS”]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/10/10_spektakliai_kultura_nuotraukos.jpg” descr=”” title=”Ukrainos Chmelnickio miesto mėgėjų teatro „Mirror“ spektaklis VASARVIDŽIO NAKTIS”]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/10/11_spektakliai_kultura_nuotraukos.jpg” descr=”” title=”Utenos kultūros centro Žaliaduonių teatro spektaklis UŽ DURŲ”]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/10/12_spektakliai_kultura_nuotraukos.jpg” descr=”” title=”Utenos kultūros centro Žaliaduonių teatro spektaklis TAMSOS ŠVYTURYS”]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/10/13_spektakliai_kultura_nuotraukos.jpg” descr=”” title=”Varėnos kultūros centro Matuizų filialo suaugusių teatro „Giraitė“ spektaklis PASKUBĖJO”]
[gallery_image path=”https://temainfo.lt/wp-content/uploads/2015/10/14_spektakliai_kultura_nuotraukos.jpg” descr=”” title=”Vilniaus „Teatro MI“ spektaklis VIENAS ABSOLIUČIAI LAIMINGAS KAIMAS”]

[/gallery_box]