Rokiškio kultūros centrą paliko grupės „Bella Fa” vadovė

Rokiškio kultūros centrą paliko  vokalinės grupės „Bella Fa” vadovė Rasa Šakalienė.

– Mano etato jau nebegalėjo labiau sumažinti – juk ir taip dirbau ketvirčio etatu, – temainfo.lt sakė „Bella Fa” vadovė.

Rokiškio Rudolfo Lymano muzikos mokyklos gitaros mokytoja R.Šakalienė vokalinę grupę „Bella Fa” įkūrė prieš penkerius metus ir vadovavo jai be jokio atlygio. Po vienerių veiklos metų vadovei buvo pasiūlyta ketvirčiu etatu įsidarbinti Rokiškio kultūros centre: „Bella Fa” dalyvavo įvairiuose muzikiniuose projektuose, miuzikle „Pranašas. Degančios rankos”, senųjų metų palydų muzikiniuose pastatymuose su dainininkais Povilu Meškėla, Vaida Genyte, Vladu Kovaliovu, Tadu Juodsnukiu, Rokiškio miesto šventėse.

– Pirmajame pokalbyje su Kultūros centro direktoriumi Eriku Druskinu supratau, jog jis nemato mūsų kolektyvo perspektyvos. Pokalbis buvo labai nemalonus, psichologiškai gniuždantis. Antram pokalbiui gavau sekretorės telefoninę žinutę; ja man pranešta, kad direktorius nori su manimi pasikalbėti. Tokie šioje įstaigoje susiformavę bendravimo santykiai kelia didžiulę įtampą. Direktorius man pareiškė, kad aš nedirbau visą mėnesį. Bet aš su savo kolektyvu dirbau tikrai atsakingai. Toks kaltinimas mane įžeidė labai stipriai; nemačiau prasmės toliau kalbėti. Ir štai direktorius mane atleido be jokio įspėjimo; jis jau buvo parengęs visus dokumentus mane atleisti, – pasakojo „Bella Fa” vadovė.

Anot vadovės R.Šakalienės, labai keista ir tai, kad jai dar nežinant apie siūlymą išeiti, vietinė spauda jau klausė, kaip ji vertinanti tokį siūlymą.

– Žurnalistei atsakiau lygiai taip pat: mano etato nebegalima dar labiau sumažinti.

Anot vadovės, iš kelių pusių gniuždomam žmogui norisi užsitverti tylos siena.

Koks „Bella Fa” likimas?

– Tai mano, o ne E.Druskino sukurta grupė. Dar nežinau, kur repetuosime, bet ieškosime vietos ir tikrai ją rasime, – sakė R.Šakalienė.

Vokalinėje grupėje „Bella Fa” dainuoja 10 jaunų moterų. Jos keičiasi: vienos išeina auginti vaikučių, yra laikinai emigravusiųjų į užsienio šalis, tačiau žadėjo sugrįžti. Į kolektyvą įsijungia naujų dainininkių.

Buvę ir esami Rokiškio kultūros centro darbuotojai mano, kad šioje įstaigoje tvyrančią atmosferą turėtų įvertinti VšĮ Rokiškio psichikos sveikatos centras.

temainfo.lt kultūros centro direktoriui E.Druskinui išsiuntė šį tekstą: savo komentarą jis žadėjo atsiųsti antradidenį.

 

 

Rita Briedienė

Grupės „Bella Fa” archyvo nuotraukos