Rokiškio kultūros centrą palieka režisierė Neringa Danienė

Nieko gero nereiškė Rokiškio kultūros centro režisierės Neringos Danienės išplatintas laiškas, atsiųstas ir temainfo.lt . Ji rašo:

„Labas visiems,

kitą sekmadienį, LAPKRIČIO 15 d. 17 val. visus savo DRAUGUS noriu matyti Rokiškio kultūros centre. Paskutinį kartą rodysime „Bernardos Albos namus”. Nedovanosiu, jeigu neateisit į atsisveikinimo spektaklį! Aš rimtai! Noriu matyti visus! Įsidėkit nosinių:) Bučiuoju visus…”

Režisierės charakteriui nebūdinga blefuoti ir tokiu būdu vilioti žiūrovą. Juolab spektaklis mylimas publikos ir giriamas teatro ekspertų.

Tai kas atsitiko?

Režisierė N. Danienė palieka Rokiškio kultūros centrą. Ji –  puikiai žinoma masinių renginių režisierė – apsisprendė išeiti.

Kol nuovokos turintys Rokiškio žmonės sutrikę, Kultūros centre toliau vyksta pertvarka.

– Ar nebijote likti vienas? – E.Druskino klausė temainfo.lt.

Ne, jis nebijo. Ateina nauja komanda, nauji specialistai.

Tik buhalterio į išėjusiosios vietą Rokiškio kultūros centras niekaip neranda. Į antrą skelbimą – ta pati tyla.

Už tai, kad rajonas didžiuojasi Rokiškio gimtadienio, Metų palydų, tarptautinio teatrų festivalio „Interrampa“, Teatro dienos ir kitais renginiais, 2014 m. N. Danienė buvo įvertinta Sidabro ženklu, teikiamu už nuopelnus Rokiškio krašto kultūrai.

Buvo iškilminga ženklo teikimo šventė: Rokiškis tada dar gyveno normalų gyvenimą, mokėjo džiaugtis kultūrai nusipelniusiais žmonėmis ir juos vertinti.

Juk niekas nepamiršo ir Rokiškio 515-ojo gimtadienio proga N. Danienės kartu su vilniečiu režisieriumi Ramūnu Marcinkumi pastatytos legendinės Tado Blindos istorijos, kuriai muziką sukūrė Andrius Mamontovas, tekstą – Martynas Bialobzeskis. Spektaklyje vaidino 130 žmonių.

Per miesto 510 gimtadienį N.Danienė ir Jonas Buziliauskas sužavėjo spektakliu „Grafaitė Sofija”. Vaidmenis kūrė 100 aktorių.

Žlunga „Senųjų metų palydos”. Tai unikalus renginys,  rodomas tik vieną dieną ir nekartojamas niekada vėliau; jame dalyvauja vietos kolektyvai ir šiaip balsingi rokiškėnai: solo partijas yra atlikęs Seimo narys Vytautas Saulis, mero patarėjas Valerijus Rancevas, ūkininkas verslininkas Raimondas Sirgėdas ir kiti. Koncertinių spektaklių iniciatorė – režisierė N. Danienė, pirmą senųjų metų palydų spektaklį sukūrusi prieš 10 metų. Rokiškėnai pamėgo šiuos renginius: du koncertai išaugo iki keturių, salę užpildančių iki pristatomų kėdžių; brango ir bilietai. Tokio renginio neturi joks kitas šalies savivaldybės kultūros centras. O dabar  nebeturi ir Rokiškis.

Bet E.Druskinas garantavo: koncertas bus.

Šiemet sukanka 20 metų, kai N. Danienė dirba režisierė Rokiškio kultūros centre. Kažin ar jau kaldinamas Sidabro medalis E. Druskinui?

Ar esame laisvi mylėti, gyventi, kvėpuoti? Ar moralinis teroras mažiau skausmingas nei fizinis? Apie tai  kalba „Bernardos Albos namai”.

Šis rokiškėnų spektaklis pateko tarp vienuolikos geriausių 2014 m. Lietuvos mėgėjų teatrų spektaklių ir tapo Lietuvos mėgėjų teatrų šventės „Atspindžiai” laureatu, nominuotas dviem „Tegyvuoja teatras“ statulėlėms.

Jis – paskutinis. Nepamirškit nosinių…

Rita Briedienė

Autorės nuotr.