Rokiškio krašto muziejus šaukia viduramžių turnyrą!

Idėja rengti viduramžių turnyrus Rokiškio krašto muziejuje kilo 2012-aisiais organizuojant Lietuvos valstybės dieną. Pradžioje tai buvo muziejininkų pastangomis ir iniciatyva rengiami įvairiausi edukaciniai užsiėmimai – aktyvios veiklos muziejaus lankytojams.

2014 m. buvo parengtas projektas ir gautas Lietuvos kultūros tarybos dalinis finansavimas. Dalinai projektą finansavo ir Rokiškio rajono savivaldybė.

Tais metais turnyrą „Baltiškoji/LDK ir Vakarų Europos XIII-XIV a. riterija” padėjo organizuoti senovės baltų kovų brolija „Vilkatlakai“. Turnyras buvo unikalus tuo, kad pirmą kartą Lietuvoje taip rimtai atsižvelgta į kovotojų kostiumo istorišką pagrįstumą, ir tuo, kad kovotojai surėmė kalavijus dėvėdami pėstininkams būdingus atvirus šalmus. Apie senovės amatus šventėje pasakojo amatininkų klubas „Dvaro meistrai“.

2015 m. vėl buvo parengtas projektas „Viduramžių turnyras Roko kalavijas“ ir gautas Lietuvos kultūros tarybos dalinis finansavimas. Turnyro idėja – suteikti galimybę kalavijus suremti geriausiems istorijos rekonstrukcijos klubų kovotojams;  įtraukti kuo daugiau žiūrovų į aktyvias veiklas. Buvo vedami įvairūs edukaciniai užsiėmimai, pertraukose tarp kovų buvo rengiamos viduramžiškos rungtys  žiūrovams. Renginį organizuoti padėjo „Viduramžių pasiuntiniai“. Kovos rate kovojo riteriai, demonstravę XV a. Vakarų Europos ir LDK šarvuotę. Po turnyro vyko šventinis koncertas.

Šių metų liepos 2 d. 15 val. Rokiškio krašto muziejuje prasidės trečias viduramžių turnyras „Roko kalavijas“. Ginklus surems geriausi istorijos rekonstrukcijos klubų kovotojai. Kaip ir pernai, taip ir šiemet turnyras vyks pagal tarptautinio viduramžių kovų turnyro taisykles. Riteriai kausis trijose skirtingose kategorijose:

kovų su buckler tipo skydu ir kalaviju;

kovų su pusantros rankos kalaviju;

kovų su skydu ir kalaviju.

Per pertraukas turnyro heroldas pakvies žiūrovus varžytis smagiose viduramžių ginklanešio užduotyse!

Šiais metais turnyras vyks nuostabaus Rokiškio dvaro parko aplinkoje – už dvaro rūmų. Čia bus įrengtas riterių kovos ratas, viduramžių miestelis, amatininkų turgus ir dvaro žirgynas.

Didesnis dėmesys šių metų renginyje bus skiriamas amatams ir žiūrovų užimtumui. Į renginį atvyksta amatininkai iš Ludzos (Latvijos Respublika), kuriuos vienija amatininkų bendrija „Ludzas amatnieks“. Svečiai demonstruos tradicinius Latgalos regiono amatus, šventės dalyvius vaišins patiekalais, gamintais ant laužo.

Po turnyro vyks koncertas, kuriame skambės nuostabios Virginijos Skeirienės dainos, specialiai šiam renginiui parengta atlikėjo iš Klaipėdos Donis postfolk kompozicija – autentiškų garsų ir istorinių atspindžių iš Rokiškio krašto interpretacija, papildyta gyvais archaiškų instrumentų garsais, bei nuotaikingas ir skambus kolektyvas iš Baltrusios „Lity Taler”, žadantis naują viduramžių muzikos ir šokių programą su uždegančiomis melodijomis ir dainomis, menančiomis didingus Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės laikus.

Laukiame Jūsų visų liepos 2 d. Rokiškio krašto muziejaus parko renginyje „Viduramžių turnyras Roko kalavijas“.

Amatininkus, norinčius renginyje prekiauti savo dirbiniais, kviečiame registruotis tel. 8 688 15103, arba el. p. g.kujelis@muziejus.rokiskyje.lt

 

RENGINIO PROGRAMA

 

15 val.           Renginio pradžia. Turnyro atidarymas

15–19 val.     Edukaciniai užsiėmimai, amatininkų turgus, dvaro žirgynas

15.30 val.      Kovos subuckler tipo skydu ir kalaviju

16.30 val.      Kovos su pusantros rankos kalaviju kategorija

17.30 val.      Kovų su skydu ir kalaviju kategorija

18.30 val.      Turnyro nugalėtojų apdovanojimas

19 val.           Koncertas

19 val.           Virginija Skeirienė (Rokiškis)

19.40 val.      Lity Taler (Minskas)

20.40 val.      Donis (Klaipėda)

Pertraukose – smagios viduramžių ginklanešio rungtys žiūrovams

 

Rokiškio krašto muziejaus inform.