Rokiškio krašto koalicija „Už laisvę augti“ atsiriboja nuo Stasio Mekšėno

Rokiškėnai dalinasi perfotografuota 2012 ir 2016 metų politine reklama, kurioje Rokiškio rajono tarybos narys, „Velykalnio” bendruomenės pirmininkas, visuomenininkas Stasys Mekšėnas, prieš ketverius metus agitavęs balsuoti už konservatorių, šįkart reklamuoja socialdemokratą. Su p. Mekšėnu apie tai ir kalbėjome.

Stasys Mekšėnas

Stasys Mekšėnas: „Esu laisvas žmogus”
Kas lėmė tokį radikalų jūsų požiūrio pasikeitimą?

– O tai Jūs man pasakykit, kuo šie du žmonės labai skiriasi?

– Vis dėlto jie – konkuruojančių partijų atstovai.

– Jie abu – dori žmonės, jų puikios ir pavyzdingos šeimos.

– Ar būtumėt agitavęs už A.Kazulėną, jei jis būtų to paprašęs?

– Būčiau. Bet jis manęs neprašė.

– O V.Saulis prašė?

– Taip, prašė.

– Ar nėra baimės visuomenės akyse tapti nepatikimu žmogumi?

– Nė kiek. Žmonės mane žino. Aš – nepartinis. Gyvenu laisvoje ir demokratiškoje šalyje, todėl galiu rinktis. Esu laisvas žmogus.

– Visi esame laisvi, o kai kurie dar įsipareigoję duotu žodžiu. Ar į rajono Tarybos rinkimus eidamas su Rokiškio krašto koalicija „Už laisve augti” jau žinojote, kad pereisite į socialdemokratų pusę?

– Aš dar kartą kartoju: esu nepartinis ir laisvas rinktis. Man nepatinka, kas vyksta valstybėje, Savivaldybėje. Dėl daugelio dalykų žmonės emigruoja. Išvažiuojančiųjų mastai gąsdina.

– Gal toks, kaip Jūsų, nepastovumas žmones labiausiai ir vargina? Sunku, kai negali pasitikėti.

– Aš visada pripažįstu tai, kas sąžininga, pozityvu; šių savo nuostatų niekada nekeičiau. Tačiau politika man visada išliks purvinas ir šlykštus dalykas. Džiaugiuosi, jog nepriklausau jokiai partijai.

 

Vytautas Masiulis: „S.Mekšėnas nėra toks laisvas, kaip skelbiasi”

Į Rokiškio rajono tarybą S.Mekšėnas pateko kaip koalicijos „Už laivę augti” narys. Anot kartu su kitais šią koaliciją kūrusio rajono Tarybos nario Vytauto Masiulio, S.Mekšėnas nėra toks laisvas, kaip skelbiasi.

– Į rinkimus ėjome su savo programa, ja įsipareigojome rinkėjams, savo balsą atidavusiems mums, o ne socialdemokratams. Jei pažadų išsižadėjimą žmogus vadina laisve, vadinasi ir jis pats nėra principingas. Dar tiek nenusirito Lietuva, kad perbėgėlius iš vienų pas kitus vadintų laisvais žmonėmis, – temainfo.lt sakė V.Masiulis.

 

Irmantas Tarvydis: „Su išverstaskūriais nėra jauku net kalbėti”

– Būdo keisti kailį tarsi meškėnui niekas nevadina sąžine bei pozityvumu: vasarą – toks, žiemą – kitoks. Turiu pripažinti, kad su išverstaskūriais nėra jauku net kalbėti, – sakė rajono Tarybos ir frakcijos „Už laisvę augti” narys Irmantas Tarvydis.

 

Rekomenduoja atsisakyti Tarybos nario mandato

Koalicija atsiribojo nuo S.Mekšėno ir jo veiksmų. Jos išplatintame Pareiškime teigiama:

„Koalicijos „Už laisvę augti“ pagrindinės rinkiminės nuostatos ir prioritetas yra Rokiškio krašto kultūros bei švietimo stiprinimas, bedarbystės mažinimas, verslumo skatinimas, gyventojų mokestinės naštos mažinimas, racionaliai taupus biudžeto lėšų naudojimas ir kita.

Koalicija nepritaria Rokiškio rajono savivaldybės tarybos ir koalicijos „Už laisvę augti“ nario Stasio Mekšėno veiksmams ir atsiriboja nuo jo, nevykdančio mūsų rinkėjų lūkesčių, akivaizdžiai remiančio rajono Tarybos valdančios daugumos užgaidas ir švaistūnišką politiką, deklaruojančio visišką palaikymą mums nepriimtino socialdemokratų kandidato į Seimo narius, per daugelį metų neatnešusio rajono gyventojams akivaizdžios naudos.

Rajono savivaldybės Tarybos frakcija „Už laisvę augti“ atsiriboja nuo S.Mekšėno veiksmų ir rekomenduoja jam atsisakyti Tarybos nario mandato.”

Pareiškimą pasirašo Rokiškio krašto koalicijos „Už laisvę augti” įkūrėjai Irmantas Tarvydis, Zenonas Akramavičius, Vytautas Masiulis ir Haroldas Saniukas.

 

Rita Briedienė