ntu3aACy15I


Rokiškio krašto muziejaus darbuotojai į senąjį dvaro tvenkinį paleido sėkmingai peržiemojusias juodąsias gulbes. Lizde jau perisi du kiaušiniai.


Tupi lizde

Lita tupi lizde, savo raudoną snapą įkišusi į juodas plunksnas, – sunku įžiūrėti, kur jos kaklas. Latas lėtai plaukioja šalia, iš vienos vietos į kitą perkrausto bangelių į pakraštį suneštas žoles, šapus. Pasitaikė ir popierėlis: jį Latas dėliojo tai į vieną vietą, tai į kitą…


Dovanojo Cėsis

Paukščiai Lita ir Latu pavadinti pagerbiant latvių ir lietuvių nacionalinius pinigus, mat gulbes 2011 m. rokiškėnams padovanojo Latvijos Cėsio miesto „Klygeni“ firma, prižiūrinti ir tvarkanti miestą.
Į Cėsį juodosios gulbės 2001 m. atkeliavo iš Portugalijos.


Pirmas nuskendo

Kaip pasakojo Cėsio atstovas, latviams dovanotos gulbės perėti pradėjo po šešerių metų.
Lita pirmą kiaušinį padėjo 2013-ųjų vasaros pabaigoje, išperėti jo nepavyko, kiaušinis nuskendo. Pirmos krikštynos buvo švenčiamos 2016 m. – gulbės išperėjo vieną gulbiuką, rokiškėnų pavadintą Euru. Bet rugsėjo mėnesį gulbė vėl sudėjo kiaušinius ir – neįtikėtina! – gulbės ėmė skriausti Eurą. Nusilpusiam paukščiui teko ieškoti globėjo, o vėlai padėtus kiaušinius paėmė Kauno zoologijos sodas: bijota, kad jie gali sušalti.


Šiųmečiai – laiku

Juodosios gulbės – Naujosios Zelandijos paukščiai. Manoma, jog šiek tiek kitokiu laiku ten perinčioms gulbėms mūsų ruduo yra pavasaris.
Šiemet gulbių kiaušiniai sudėti laiku, tikimasi, kad jie ir išperėti bus sėkmingai.


temainfo.lt