Rokiškėnus vis dar džiugina kalėdinė eglė

Prieš keletą dienų temainfo.lt komentatorius kritikavo Kupiškio rajono valdžią dėl to, kad per ilgai stovi Kupiškio miesto kalėdinė eglė. Sausio 14 d. Lauryno Suokos-Gucevičiaus aikštėje eglė jau nebestovėjo, nors tai gal ir nesusiję su kritika.

Dar ir šiandien, sausio 19-ąją, įspūdinga medinė Kalėdų eglė tebestovi Rokiškio krašto muziejaus kieme, ir niekam ji nekelia neigiamų emocijų. Rokiškio dekanato dekanas Eimutis Novikas, temainfo.lt paklaustas, ar tikrai nieko blogo, kad ir po Trijų karalių eglė vis dar nenupuošta, atsakė:

– Tikrai nieko blogo. Po Kalėdų tęsiasi 40 dienų laikas iki Kristaus paaukojimo Dievui dienos – „Grabnyčių“. Šį laiką dažnokai gali išgirsi skambant ir Kalėdų giesmes. Tad eglė gali džiuginti iki vasario 2 d. Bažnyčiose irgi tebestovi eglutės, tebėra prakartėlės, – sakė dekanas.

Anot Rokiškio dekanato dekano E. Noviko, kalėdinės eglės išsaugojimas yra ir sentikių tradicijų pagerbimas. Kalėdas jie šventė sausio 7 d., tad kol kas nėra atšventę Trijų karalių šventės.

– Eglė puošiama visai Rokiškio bendruomenei: sentikiams jų tradicinės šventės irgi labai svarbu, – sakė dekanas.


temainfo.lt

Emilijos Briedytės nuotraukos