Rokiškio „Baltų Ainiai“ nustebino ir policininkus

Rokiškio Atvirojo jaunimo centro „Baltų Ainiai“ vadovas Aleksandras Melnikovas ir Panevėžio apskrities VPK Rokiškio rajono policijos komisariato viršininkas Eugenijus Šopis sudarė ilgalaikę bendradarbiavimo sutartį ir nepaliko jos dūlėti stalčiuje.

„Baltų ainiai“ vykdo aktyvią patriotinę veiklą ir į savo renginius kviečia policijos pareigūnus, kartu dalyvauja projektuose, skirtuose patraukliam ir turiningam jaunimo užimtumui skatinti.

Vienas tokių renginių – karinė stovykla Žiobiškio miestelyje. Jos organizatoriai nemažam būriui rajono paauglių surengė tikrą išbandymą: jaunuoliai turėjo ne tik laikytis kariškos drausmės, įveikti sudėtingas rungtis, bet ir mokėsi susitvarkyti kambarius, pasikloti lovas, gamintis pusryčius bei vakarienę.

Pakviesti į stovyklą rajono policijos pareigūnai stovyklaujančius jaunuolius supažindino su policininko profesija, diskutavo apie savanorystę, jaunųjų policijos rėmėjų veiklą. Kalbėta apie paauglių daromus teisės pažeidimus ir už juos taikomą atsakomybę, nagrinėtos gyvenimiškos situacijos, ieškota būdų, kaip atsispirti vilionėms, blogai įtakai. Taip pat pareigūnai ir stovyklautojai jėgas išmėgino šaudydami į taikinius ir žaisdami šratasvydį.

Policininkus maloniai nustebino stovyklos tvarka, drausmė bei draugiška atmosfera. Anot pareigūnų, stovyklautojų sielose jau dygta pilietiškumo, patriotizmo sėkla ir, šie jaunuoliai nesuks nusikalstamais keliais.

 

Karolina Miganovičienė

Panevėžio apskrities VPK Komunikacijų skyriaus vyresnioji specialistė