Rokiškio „Arka“ susirūpino ją kūręs skulptorius

Virginijaus Stumbrio archyvo nuotr.


Neoficialiais duomenimis, svyra vienas iš Rokiškio simbolių – Nepriklausomybės aikštės paminklinė „Arka”. Jos aukštis – per 6 m. 
Paminklui vos 20 metų, jis statytas 1999 m. ir skirtas paženklinti Rokiškio miesto 500 metų jubiliejų. Projekto autoriai – Leonas Žuklys, Gediminas Žuklys, Elena Nijolė Bučiūtė ir Lada Markejevaitė. Paskambinome skulptoriui G. Žukliui pasiteirauti, ar jam žinoma jo kūrinio situacija.

– Aš pats tai pamačiau birželio pradžioje. Ką pamatęs užfiksavau nuotraukose, laišku apie tai informavau Rokiškio rajono merą: nusiunčiau jam ir nuotraukas, – temainfo.lt sakė skulptorius G. Žuklys.

– Ar „Arka” kelia grėsmę? Ar kyla grėsmė pačiai „Arkai”?

– Ne, jokiu būdu. Aš net abejoju dėl svyrimo. Gulsčiuku matavau – man ten viskas tvarkoje. Tik yra gabalėlis, kuris gali maždaug iš trijų metrų aukščio nukristi kam nors ant galvos.

– Kaip jį sulaikyti?

– Reikia įklijuoti.

– Ar meras atsakė į Jūsų laišką?

– Meras man atsakė tuoj pat: bus imtasi priemonių. Tačiau viskas labai išsitęsia laike: sprendimą dėl „Arkos” patvarkymo turi priimti rajono Taryba, reikia skelbti viešąjį konkursą – eis mėnesiai, ir abejoju, ar per vasarą kas nors ką nors padarys. Betgi lietus ir šaltis tikrai padarys savo. Gabalėlis atskils, nukris, subyrės… O tokio akmens, tokios faktūros, tokios spalvos kurgi gausi?

– Kas lėmė grėsmę gabalėliui atskilti?

– Manyčiau, kad tai yra akmentašių problema; suabejojau, ar labai tikslūs plokščių sudūrimai.

Anot skulptoriaus, alpink „Arką“ labai nebegražios, išsiklaipiusios plytelės: jas irgi reikėtų atnaujinti.

G. Žuklio tėvas ir „Arkos“ bendraautorius L. Žuklys kilęs iš Degučių kaimo, šalia Aleksandravėlės. G. Žuklys gimė Vilniuje, bet ir dabar savo vasaras leidžia Aleksandravėlės krašte. Jis yra dažnas svečias ir Rokiškyje, aplanko „Arką“…

Rita Briedienė