Rokiškio amatininkai ir smulkūs verslininkai ruošiasi Aizkrauklės mugei

Kaip šmaikštauja rokiškėnai, jie ruošiasi kovo 17-osios žygiui į Latvijos Aizkrauklę. Istorija, matyt, nepasimiršo: 1279 m. kovo 5 d. netoli šio miesto lietuviai pasivijo Livonijos ordino, žiemgalių ir kuršių jungtinę kariuomenę, remiamą Danijos vietininko Taline, ir ją sumušė.

Šįkart Lietuvai Rokiškis atstovaus Aizkrauklės parodoje-mugėje ir livoniško kraujo turinčius kaimynus bandys sudominti ir nukonkuruoti gaminiais.

Dalyvavimas šiame renginyje – tai Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos kartu su latviais vykdomo projekto „Verslo paramos sistemos kūrimas ir prieinamumas Žiemgaloje, Kuržemėje ir Šiaurės Lietuvoje/Verslo parama“ tęsinys.

Į mugę kviečiami amatininkai, smulkaus ir vidutinio verslo atstovai, pradedantys verslininkai, paslaugų teikėjai, viešo maitinimo įmonės, nevyriausybinių organizacijų atstovai ir t.t. Mugė plačiai išreklamuota daugelyje Latvijos miestų.

Kaip teigė rokiškėnams angliškai paraiškas pildžiusi „Verslo paramos” projekto koordinatorė Rasa Vingelienė, viso Aizkrauklės parodoje-mugėje planuoja dalyvauti 18 rokiškėnų.

– Dalis norinčiųjų dalyvauti mugėje patys pildė paraiškas, todėl gali būti ir didesnis dalyvių skaičius, – temainfo.lt teigė R. Vingelienė.

Rokiškėnai veš į mugę rankų darbo mezginius, papuošalus, vienetinius medžio ir vilnos gaminius, velykinius suvenyrus, medų, levandų produktus namams…

Rokiškio psichiatrijos ligoninės darbuotojai į Aizkrauklę gabens neįgaliųjų kūrybos – keramikos dirbinių iš molio ir šamoto, darbelių iš vilnos, vytelių, odos, natūralių rankų darbo muilų bei žvakių.

Kai kurie rokiškėnai rinkosi po dvi prekybos vietas sporto salės viduje, kiti – lauke, stadione. Mugė organizuoja gražiausios prekybos vietos konkursą ir kviečia pakovoti dėl vertingo prizo.

Dalyviui keliami aukšti reikalavimai: patvirtinamos tik tos paraiškos, kurios visiškai ir tiksliai atitinka reikalavimus, kurių pareiškėjai siūlo gero įvaizdžio produktus ir paslaugas – organizatoriaus sprendimai dėl prekybos dalyvių atrankos yra galutiniai ir neginčytini.

 

temainfo.lt

 

Apie šį projektą:

https://temainfo.lt/rokiskio-bibliotekininku-verslumo-projektas-pasienio-lietuviai-aktyviau-kuria-versla-latvijoje-nei-latviai-lietuvoje/