Rokiškietė režisierė Neringa Danienė Kupiškį palieka be išleistuvių

Neringa Danienė
temainfo.lt archyvo nuotr.


Kupiškio kultūros centrą N. Danienė palieka lapkričio 4-ąją. Tą pačią dieną darbinimosi procedūras ji pradės Rokiškio kultūros centre.


Kupiškį palieka tyliai

Kupiškio kultūros centro direktorė Jolita Janušonienė temainfo.lt sakė, jog rokiškietė režisierė Neringa Danienė Kupiškį palieka be jokių išleistuvių, tyliai.
Direktorės teiravomės: gal yra kokia nors ypatinga N. Danienės išėjimo iš darbo priežastis? Anot Centro vadovės, žmogus gerina savo gyvenimo sąlygas.


„Privalau būti ir mama“

Ir tikrai: važinėtis į darbą apie 50 km nėra taip lengva.
– Pripratau važinėtis, man tai nė kiek nesunku. Kolektyvas tapo labai savas: buvo sunkus apsisprendimas išeiti, – temainfo.lt sakė N. Danienė.
Anot režisierės, apsispręsti verčia asmeninės aplinkybės: dukra baigė mokyklą, išvažiavo studijuoti, o paauglys sūnus namuose lieka vienas. Buvo taip, kad Kupiškyje režisierei net teko nakvoti.
– Per „Theater Cluster“ festivalį beveik savaitę nemačiau sūnaus. Atėjo laikas: privalau būti ir mama, – sakė N. Danienė, pridūrusi, kad joks atlyginimo padidinimas jos nebegalėtų sulaikyti.


„Senųjų metų palydas“ jau rengs Rokiškyje

Rokiškietes režisierę N. Danienę ir kultūros vadybininkę Vaivą Kirstukienę Kupiškis priėmė tada, kai joms buvo sunku: Rokiškio kultūros centro direktoriaus vietą laimėjusio Eriko Druskino vadovavimas joms buvo nepriimtinas – abi paliko centrą. Į Kupiškį jos atsinešė savo tradicijas, o „Senųjų metų palydos“ tapo brangiausiu, bet ir daugiausia žiūrovų sulaukiančiu renginiu. N. Danienė buvo ir festivalio „Stichijos“ režisierė.
E. Druskinas Rokiškį paliko neįgijęs vietos žmonių pasitikėjimo, ir – likimo pirštas – Rokiškio kultūros centro direktorės vietą laimėjo V. Kirstukienė.
– Kaip mes į Kupiškį atnešėme naujų dalykų, taip ir kiti, čia atėję, pasiūlys savų. „Senųjų metų palydas“ jau rengsiu Rokiškyje, – temainfo.lt sakė N. Danienė.
Kupiškio kultūros centrą N. Danienė palieka lapkričio 4-ąją. Tą pačią dieną darbinimosi procedūras ji pradės Rokiškio kultūros centre.


Rita Briedienė