Rokiškėnų UAB „Rokvesta“ bendradarbiauja su vokiečių „Lidl“

Laimėjusi konkursą rokiškėnų UAB „Rokvesta“, įsikūrusi Juodupės miestelyje, tapo vokiečių kapitalo įmonės „Lidl“ partnere. „Rokvesta“ – netradicinės veiklos bendrovė, maisto atliekas perdirbanti į biomasę ir kompostą; konkurso skelbėjai ją įvertino kaip patikimą darbo kokybe, patrauklią paslaugos kaina.

Algirdas Kazinavičius, UAB „Rokvesta” direktorius

Bendrovė iš Klaipėdos, Kretingos, Telšių, Kėdainių ir Mažeikių prekybos centrų, priklausančių „Lidl”, perdirbimui surenka parduoti netinkančius – pažeista pakuote, pasibaigusio galiojimo – produktus. Kitas miestų grupes, sakysim, – Vilnių, Kauną, Alytų ir Marijampolę – aptarnauja kiti, nors ir dėl jų rokiškėnai dalyvavo konkurse.

Atranka vyko ilgokai: buvo keliami ypatingi reikalavimai. Vienas jų – po produkto išėmimo iš pakuotės neturi matytis „Lidl“ užrašų.

Bendrovė pirmiausia viską išpakuoja: pakuotės – sau, produktai – sau. Jau primirštas laikas, kai toks darbas būdavo atliekamas rankomis; „Rokvesta“ yra įsigijusi automatinį išpakuotoją, kuris ardo ir smulkina pakuotes. Ši technologija irgi turėjo įtakos konkurso rezultatams.

Kaip temainfo.lt sakė UAB „Rokvesta” direktorius Algirdas Kazinavičius, šiuo metu surenkamas didžiulis kiekis produktų, nes kol kas prekybininkai nežino optimaliausio prekybai siūlomo produktų kiekio.

– Po atidarymo apie pietus jau važiavome išvežti parduoti netinkančių produktų. Dabar juos surenkame kas antrą dieną, – sakė bendrovės direktorius.

Anot pašnekovo, kol kas labai sunku patekti į pačią parduotuvę: antplūdžiai nesibaigia, minios žmonių, apsauginiams kartais tenka tramdyti muštynes. Iki praėjusios savaitės vidurio aprimo tik Telšiai: čia jau normaliai galima užeiti į „Lidl“ parduotuvę. Jos lentynose verslininkas A.Kazinavičius sakė matęs AB „Rokiškio sūris” – sviesto, pieno gaminių.

Iš prekybai nebetinkančių maisto produktų UAB „Rokvesta“ gamina biomasę: dalį jos eksportuoja į Latviją biodujų gamintojams, gaminantiems elektrą, o likusią dalį pasilieka komposto, skirto vietinei rinkai, gamybai.

UAB „Rokvesta“ perdirba ir kitų Lietuvos prekybos tinklų – „Norfos”, „Iki”, „Maximos”, „Rimi”, „Palink”, taip pat „Statoil” – prekybai nebetinkančius maisto produktus.

 

temainfo.lt