Liepos 1 d. Obelių muziejuje vyko tapybos plenero „Tik tapyba“, kurį surengė Obelių bendruomenės centras, atidarymas.

Plenere dalyvauja lietuviai dailininkai Kristina Daniūtė (Vilnius), Sofija Rickevičiūtė (Kaunas), Akvilė Valantinavičiūtė (Rokiškis), Jonas Pleckevičius (Utena), Rimvydas Pupelis (Obeliai) ir latviai Osvalds Zvejsalnieks (Rėzeknė), Vladimirs Serkovs (Rėzeknė) bei Janis Plivda (Preiliai).

Dailininkams buvo įteikta po dažų paletę ir drobių.

Sveikinimo žodį tarė Seimo narys Vytautas Saulis. Obelių bendruomenės centro pirmininkas Žilvinas Misiūnas visiems padovanojo suvenyrų su Obelių bendruomenės centro atributika.

Liepos 1-6 d. Obelių muziejuje veiks plenero dalyvio dailininko Jono Pleckevičiaus tapybos darbų paroda.

Dailininkai tapo gamtos realius vaizdus, peizažus, urbanistiką. Pagrindinis šio plenero uždavinys – paminėti dailininko Justino Vienožinskio atminimą, pagerbti jo pamėgtą tapybos žanrą – peizažą.

J.Vienožinskį pelnytai galima vadinti ne tik žymiu XX a. pirmos pusės dailininku, bet ir svarbiu bei įtakingu dailės kritiku ir pedagogu.

Dailininkų kūrybai didelę įtaką daro erdvė, vieta ir istorinė praeitis. Erdvė kuria nuotaiką, žadina asociacijas, diktuoja kompoziciją ir tapybos darbų koloritą, todėl liepos 2 d. plenero dalyviai aplankė J.Vienažinskio gimtinę, vaikščiojo dailininko gimtinės takais, sėmėsi įkvėpimo iš juos supančios aplinkos ir tapė.

Kūrybinės stovyklos rengiamos Obeliuose bei jų apylinkėse.

Liepos 4 d. buvo skirta išvykai į Latvijos Subatės miestą. Dailininkai turėjo galimybę palyginti Lietuvos ir Latvijos architektūros stilius.

Plenero metu vyksta kūrybos vakarai: dailininkai aptaria savo darbus, kūrybinius sumanymus.

Liepos 6 d. 12 val. Obelių muziejuje vyks tapybos plenero uždarymas.  Jo metu ketinama surengti dailininkų darbų, sukurtų plenero metu,  parodą. Bus galima įsigyti paveikslų.

 


Rimvydas Pupelis