Rokiškėnų skautų draugovė stovyklavietę buvo įsikūrusi sporto salėje

Šiandien, vasario 18 d., baigėsi dvi dienas trukusi Lietuvos skautijos padalinio Panevėžio krašto Skaistakalnio tunto Jurgio Kairio skautų draugovės stovykla. Joje dalyvavo apie 80 skautų, tarp jų – 30 Panevėžio moksleivių.


Palapinės – sporto salėje

– Skautai įsikūrė Rokiškio Juozo Tūbelio progimnazijoje: palapines statėme sporto salėje. Čia vaikams buvo labai linksma, – temainfo.lr pasakojo Jurgio Kairio skautų draugovės įkūrėja ir vadovė mokytoja Eleonora Baršienė.Skautų stovyklos atidarymo renginį savo apsilankymu pagerbė Rokiškio krašto muziejaus Laisvės kovų istorijos skyrius vedėjas Valius Kazlauskas, 1919–1920 m. Lietuvos savanorių karių kapų Rokiškio rajono bendrijos pirmininkė Rimantė Norvaišienė, rajono Savivaldybės vicemeras Tadas Barauskas ir, žinoma, progimnazijos direktorius Zenonas Pošiūnas, jau 11 metų po savo įstaigos stogu glaudžiantis ir globojantis J. Kairio draugovės skautijos iniciatyvas.


Naktinis žygis

– Bene didžiausią įspūdį paliks naktinis 3 km žygis į Laibgalių poilsiavietę. Jame, išskyrus mažuosius, dalyvavo 50 skautų. Tai buvo ištvermės ugdymo renginys: stovyklos dalyviai sugulė miegoti apie 21 val., o po vidurnakčio juos budinome, tyliai susiruošėme ir iškeliavome. Įveikę įvairias užduotis visi grįžome į stovyklavietę: bent kiek numigę 9 val. kėlėmės naujos dienos renginiams, – pasakojo vadovė E. Baršienė.


Apie rūkymo žalą

Antrą dieną skautus lankė Rokiškio rajono savivaldybės visuomenės sveikatos biuro lektorė: pasakojo skautams apie rūkymo žalą. Vėliau vyko mazgų rišimo, medicininiai mokymai, buvo surengtas mokslinis eksperimentas.
Apie 16 val. atsisveikinę su panevėžiečiais rokiškėnai skautai atliko tradicinį gerą darbelį: viską sutvarkė taip, kad jų buvimo vietos neliktų nė pėdsako.


temainfo.lt
Eleonoros Baršienės nuotr.