Rokiškėnų automobiliai taršos normų neviršija

Spalio 5 d. Panevėžio regiono aplinkos apsaugos departamento Rokiškio rajono agentūros ir Valstybinės analitinės kontrolės skyriaus darbuotojai, į pagalbą pasitelkę Panevėžio apskrities VPK Rokiškio rajono komisariato pareigūnus, atliko automobilių išmetamųjų dujų kokybės matavimus.

Matavimai buvo atliekami magistraliniame kelyje Daugpilis-Rokiškis-Panevėžys, prieš Rokiškio viaduką. Pasirinktinai buvo stabdomi automobiliai su benzininiais (kibirkštinio uždegimo) varikliais ir matuojamas anglies monoksidas (CO) išmetamosiose dujose bei automobiliai su dyzeliniais (uždegimo suspaudimu) varikliais ir matuojamas išmetamųjų dujų dūmingumas. Matavimo metu buvo patikrintos 35 transporto priemonės, kurių 28 – dyzeliniais, 7 – benzininiais varikliais.

Anot aplinkosaugininkų, rokiškėnai važinėja tvarkingais automobiliais: visų patikrintų automobilių nebuvo nė vieno, kuris viršytų leistinus ribinius dydžius.

„Primename, kad Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK 307 str. 1 d.) už transporto priemonių, ne keliais judančių mechanizmų ir įrengimų, kurių į aplinkos orą išmetamų teršalų kiekis viršija nustatytus ribinius dydžius, eksploatavimą numato baudas nuo 60 iki 300 Eur. Jei pažeidimas padaromas antrą kartą, pažeidėjui gresia bauda nuo 140 iki 600 Eur”, rašo aplinkosaugininkai ir pataria rūpintis savo transporto priemonėmis, reguliariai jas prižiūrėti – tai užtikrins automobilio ilgalaikį veikimą, kuro taupymą ir mažesnę taršą į aplinkos orą.

 

Parengta pagal prd.am.lt