Rokiškėno L.Dovydėno premija – rašytojai B.Jonuškaitei

Šiemet  L.Dovydėno premija paskirta Lenkijoje gimusiai rašytojai Birutei Jonuškaitei už romaną „Maranta“. Šią premiją Lietuvos rašytojų sąjunga skiria už geriausią naują lietuvišką praėjusių kalendorinių metų romaną.

Liudo Dovydėno sūnus Jonas Dovydėnas

Iš Rokiškio rajono Čedasų kaimo kilusio rašytojo ir publicisto L.Dovydėno premija teikiama nuo 2008 m., Rokiškio rajone ją pradėta teikti 2010 m.. Premijos steigėjas L.Dovydėno sūnus Jonas Dovydėnas kasmet iš JAV atvyksta į Rokiškį dalyvauti rašytojo apdovanojimo ceremonijoje.

Anot šio renginio organizatorės, Rokiškio Juozo Keliuočio viešosios bibliotekos direktorės Liucijos Matiukienės, šiemet L.Dovydėno premija bus įteikta liepos 27 d., tik kol kas neapsisprendžiama, ar ji bus teikiama bibliotekoje, ar – kaip dvejus metus prieš tai – Rokiškio krašto muziejuje, ar Čedasuose. Apie tai bus pranešta vėliau.

Skaitytojams B.Jonuškaitė (gim. 1959 m.) žinoma romanais „Didžioji sala“, „Baltų užtrauktukų tango“, novelių rinkiniu „Užsagstyk mane“, novelių knyga „Tylus žydėjimas“ ir kitais kūriniais.

Romanas „Maranta“ dalyvavo 2015 m.  „Metų knygos” rinkimuose, geriausią poziciją užleidęs Dalios Staponkutės knygai „Iš dviejų renkuosi trečią”.

Tai jau devintoji  L.Dovydėno premija. Pernai ji teko rašytojai Kristinai Sabaliauskaitei (gim. 1974 m.) už romaną „Silva rerum III“, o ir visą istorinę trilogiją „Silva rerum“, 2014 m. – Grigorijui Kanovičiui (gim. 1929 m.) už romaną „Miestelio romansas“, 2013 m. – Donaldui Kajokui (gim. 1953 m.) už romaną „Ežeras ir kiti jį lydintys asmenys“, 2012 m. – Vladui Kalvaičiui (gim. 1929) už novelių romaną „Sustiprinto režimo barakas“, 2011 m. – rašytojui ir vertėjui Valdui Papieviui (gim. 1962 m.) už romaną „Eiti“,   2010 m. – Vytautui Martinkui (gim.1943 m.) už romaną „Žemaičio garlėkys“, 2009 m. – poetui, prozininkui ir dailininkui Leonardui Gutauskui (gim. 1938 m.) už romaną „Daiktai“, o 2008 m. – rašytojui Romualdui Granauskui (gim. 1939 m.) už romaną „Rūkas virš slėnių“.

 

temainfo.lt