Rokiškėno įkarštį atvėsins areštinė

Liepos 6 d. 13.20 val. Panevėžio apskrities VPK Rokiškio rajono policijos komisariato budėtojai gavo pranešimą: Rokiškio rajono Kavoliškio gyvenvietėje galimai neblaivus vyriškis duonos kepyklos „Duonuva“ teritorijoje elgiasi agresyviai, užgaulioja darbuotojus.

Į įvykio vietą išvyko patrulių ekipažas. Prie kepyklos buvęs vyriškis keikėsi, rodė įžeidžiančius gestus ir vis kartojo:

– Jūs man nieko nepadarysit!

Policijai žinomas asmuo L.S. (gim. 1956 m.) savo veiksmais viešai demonstravo nepagarbą policijos pareigūnams, juos viešai pažemino ir įžeidė.

Pareigūnai paprašė įstatymo vardu nutraukti neteisėtus veiksmus, liautis keiktis ir įžeidinėti  pareigūnus. Vyriškis į perspėjimą nereagavo, toliau garsiai keikė  patrulius.

Po kiekvieno pareigūnų nurodymo nutraukti veiksmus piliečio elgesys darėsi vis agresyvesnis: jis puolė kumščiais patrulį ir sudavė smūgį jam į veidą. Agresyvus asmuo iškart buvo perspėtas, jog bus panaudota specialioji priemonė – dujos. Pažeidėjui nenusiraminus, ši priemonė buvo panaudota, tačiau tai  jį  taip suerzino, kad, pribėgęs prie to paties patrulio spyrė jam į blauzdą, sugriebęs nuo žemės plytą ja užsimojo. Šio veiksmo nebaigė, nes patruliai dar kartą panaudojo dujas ir kovinių  imtynių veiksmus.

Policijos pareigūnai, gindami save bei kitus asmenis nuo pradėto pavojingo sveikatai nusikalstamo kėsinimosi, minėtą vyriškį sulaikė. Pasipriešinęs pareigūnams asmuo buvo pristatytas į Rokiškio rajono PK. Patikrinus šio asmens blaivumą (girtumą),  paaiškėjo, kad pilietis siautėjo ir pareigūnams priešinosi būdamas blaivus.

Rokiškio rajono PK pradėtas ikiteisminis tyrimas dėl pasipriešinimo valstybė tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui pagal Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 286 straipsnį. Įtariamasis uždarytas į areštinę.

Policija primena, kad už pasipriešinimą valstybės tarnautojui ar viešojo administravimo funkcijas atliekančiam asmeniui baudžiama viešaisiais darbais arba bauda, arba laisvės atėmimu iki trejų metų.

Regina Bučinskienė
Panevėžio apskrities VPK Komunikacijos grupės vyresnioji specialistė

Emilijos Briedytės iliustratyvi nuotr.