Rokiškėnės pedagogės peticija sutrumpinta iki dviejų žodžių: „Ačiū“ ir ate!“

Spalio 10-osios LRT „Panoramos” laida parengė reportažą apie internetu pasirašomą peticiją, kuria švietimo ir mokslo ministrė Jurgita Petrauksienė raginama trauktis iš pareigų. Peticijos autorė – Rokiškio Juozo Tumo-Vaižganto gimnazijos istorijos mokytoja, rajono Tarybos narė Diana Meškauskienė. Beveik 4,5 tūkst. pedagogų, nepatenkintų dėl naujo mokytojų etatinio darbo apmokėjimo modelio, jau pasirašė po peticija.

„Įvestos naujos ir neišdiskutuotos reformos mokyklose pasėjo susipriešinimą, tarpusavio konkurenciją ir tik dar didesnį nerimą dėl ateities. Tai pakerta bet kokį pasitikėjimą švietimo sistema“, – peticijoje rašo D. Meškauskienė.

Kaip teigia reportažo kūrėjai, D. Meškauskienė 30 metų moko vaikus istorijos, o šiemet išgyveno sunkiausią rugsėjo 1-ąją ir būtent dėl įvesto etatinio darbo apmokėjimo.

– Mūsų mokykla didžiulė ir mokytojų dirba per 60. Kai kurie išėjo, kai kuriuos atleido prieš šitą etatinio įvedimą, – LRT žurnalistams pasakojo mokytoja.

Savo nuomonę LRT išsakė ir iš Anykščių kilęs vilnietis istorijos mokytojas Mindaugas Nefas.

– Dabartinė švietimo ir mokslo ministrė netelkia švietimo bendruomenės – nei bendrojo lavinimo lygio, nei aukštojo mokslo. Ir todėl garbingiausias kelias būtų – pasitraukti iš šitų užimamų pareigų; pripažinti savo klaidas – ko nepripažįsta visiškai dabartinė ministrė, kaltindama, pavyzdžiui direktorius, kad šie neteisingai įveda etatinį modelį – sukardami šunis ant visų, tik ne ant savęs. Aš manyčiau: reikia dėti tašką, sakyti ačiū ir – ate! – siūlė jis.

M. Nefo „Ačiū ir ate!“ plinta socialiniais tinklais atskira nuotrauka – lyg laišku be adreso, bet labai konkrečiam adresatui.

D. Meškauskienės Peticija bei M. Nefo „Ačiū ir ate!“ vienija pedagogų bendruomenę, bet yra manančiųjų, kad naujas modelis išsklaidė mokytojų siekius – norai tapo labai skirtingi, ir susivienyti bendriems reikalavimams taps sudėtingiau.

 

 

Parengė Adelija Varnaitė