Rokiškėnas – tarp stipriausių Europos ugniagesių

Rokiškėnai dalinasi priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento prie Vidaus reikalų ministerijos paskelbta informacija „Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai – Europos čempionai”. Jame rašoma, jog šeši stipriausi Lietuvos ugniagesiai gelbėtojai iš Vilniaus (Laurynas Urbonavičius, Mindaugas Valaitis, Irmantė Baranauskaitė), Kauno (Modestas Mikolatis), Klaipėdos (Jurgis Rumiancevas) ir Šiaulių (Andrius Ašmontas) apskričių priešgaisrinių gelbėjimo valdybų rugsėjo 2–4 d. Prancūzijos Strasbūro mieste varžėsi su Europos stipriausiais ugniagesiais gelbėtojais. Čia vyko IV Strasbūro ir VI Europos „Firefighter Combat Challange“ (FCC) čempionatai.

Vilnietis Laurynas Urbonavičius yra kilęs iš Rokiškio rajono Kriaunų miestelio. Pernai Lenkijoje jis tapo Europos stipriausių ugniagesių čempionato nugalėtoju.

Strasbūre stipriausieji ugniagesiai gelbėtojai tris dienas kovojo ne tik asmeninėse, komandinėse (estafetės), bet ir tandemų (porinėse) rungtyse. Jie varžėsi lipimo ir svorio kėlimo į bokštą, svorio stūmimo kūju, slalomo, vandens tiekimo ir „nukentėjusiojo“ tempimo užduotyse. Užduotys buvo atliekamos vilkint apsauginius ugniagesio gelbėtojo drabužius, užsidėjus suslėgto oro aparatus ir kaukes. Šįkart L. Urbonavičius ir M. Valaitis iš 230 dalyvių pirmą vietą užėmė  porinėje tandemų įskaitoje. Toje pačioje rungtyje lietuviai J.Rumiancevas ir M.Mikolaitis užėmė trečią vietą.

Laurynas su I.Barananauskaite dalyvavo ir mišrios tandemų poros duetų kovoje ir pelnė antrą vietą.

Asmeninėse įskaitose iki pirmos vietos Laurynui trūko nedaug: bėgime tik šimtosiomis sekundės jis atsiliko nuo pirmosios vietos laimėtojo iš Lenkijos Rafalo Berezos ir užėmė antrą vietą.

Bendroje įskaitoje Lietuvos rinktinė iškovojo pirmą vietą.

 

Parengta pagal www.vpgt.lt inf.