Rokiškėnas politikas Vidmantas Maželis nežinojo, kad juo domisi prokuratūra

Vidmantas Maželis temainfo.lt archyvo nuotr.

 

Pasibaigus mero rinkimams, temainfo.lt kalbino Rokiškio rajono politiką, verslininką, dabar jau UAB „Rokiškio komunalininkas“ direktorių Vidmantą Maželį ir teiravosi jo, ar tiesa, kad rinkimų metu jis siūlęs rinkėjams pinigų už save, vėliau – už merą. Sakė, netiesa.

– Kalbama, kad jumis šiuo metu domisi prokuratūra…

– Žinočiau. Nieko nežinau… – sakė jis.

Kažin ar V. Maželis žino, kad  Panevėžio apygardos prokuratūra baigė ikiteisminį tyrimą ir teismui perdavė baudžiamąją bylą, kurioje Rokiškio rajono politikas V. M. bei dar trys asmenys kaltinami trukdymu pasinaudoti rinkimų teise. Kaip teigia www.prokuraturos.lt, įtariama, jog šį pavasarį vykusiuose rinkimuose rinkėjams buvo siūlomi pinigai, kad jie balsuotų už kandidatuojantį į Rokiškio rajono savivaldybės tarybą V. M. bei jo remiamą kandidatą į šio rajono merus.

Rokiškio rajono savivaldybės tarybos narys V. M. kaltinamas organizavęs rinkėjų papirkimą, o dvi jo bendrapartietės rokiškėnės D. G. ir N. G. veikusios kartu su juo. Tyrimo duomenimis, D. G. į šią nusikalstamą veiką galimai įtraukė ir Rokiškio rajone gyvenantį E. J.

Ikiteisminis tyrimas buvo pradėtas iškart po savivaldos rinkimų, pareigūnams gavus duomenų apie galimą rinkėjų papirkimą. Ikiteisminį tyrimą šioje byloje atliko Panevėžio apskrities vyriausiojo policijos komisariato pareigūnai, jiems vadovavo Panevėžio apygardos prokuratūros prokuroras Ričardas Juozainis.

Tyrimo duomenimis, prieš kovo 3-iąją vykusius savivaldos rinkimus V. M. paprašė N. G. ir D. G. surasti žmonių, kurie už 10 Eur atlygį skirtų savo balsą jo atstovaujamai partijai, o jį patį reitinguotų partijos sąraše. Tyrimą atliekantiems pareigūnams pavyko nustatyti keliolika asmenų, kuriems buvo siūlomi pinigai už „teisingą“ balsavimą.

Manoma, kad analogiškos nusikalstamos veikos buvo vykdomos ir kovo 17-ąją vykstant merų rinkimams. Rinkėjams galimai buvo žadama sumokėti po 5 Eur, kad jie balsuotų už V. M. remiamą kandidatą į Rokiškio rajono savivaldybės merus. Kelių asmenų kaltinamiesiems papirkti nepavyko, šie atsisakė balsuoti taip, kaip buvo prašomi.

Per kratą įtariamojo E. J. namuose buvo surasti 9 šoviniai, skirti įvairiems graižtviniams ginklams. Kadangi rokiškėnas neturi leidimo jiems laikyti, jam pateikti kaltinimai ir dėl neteisėto disponavimo šaudmenimis.

Baudžiamasis kodeksas už trukdymą pasinaudoti rinkimų teise numato viešuosius darbus, baudą, laisvės apribojimą, areštą arba laisvės atėmimą iki 4 metų. Byla perduota nagrinėti Panevėžio apylinkės teismo Rokiškio rūmams.

Meras sėkmingai išrinktas. Tarybos opozicijai V. Maželis pareiškė, kad Tarybos darbe jos nepalaikys, nes nauja valdžia jam pažadėjo UAB „Rokiškio komunalininkas“ direktoriaus vietą.

Taip ir buvo. Buvusio mero, prieš tai UAB „Rokiškio komunalininko“ direktoriumi dirbusio Antano Vagonio net dokumentų nepriėmė dalyvauti konkurse: konkursas ruoštas vienam žmogui.

Rokiškėnai jau ir iki šio prokuratūros pranešimo svarstė, ar V. Maželio padarymas direktoriumi nėra prekyba poveikiu?


temainfo.ltprokuraturos.lt inf.