Rokiškėnas medžiotojas, ko gero, praras ir automobilį, ir šautuvą

Šiandien, lapkričio 3 d., Utenos rajono apylinkės teismui perduota rokiškėno, patyrusio medžiotojo A. Š. byla.

Šio vyro brakonieriavimo atvejį spalio 30 d. išaiškino Utenos regiono aplinkos apsaugos departamento Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai.

A.Š į medžioklę išėjo be licencijos. Neteisėta veikla – medžiokle juk nepavadinsi – buvo sėkminga: nušautas tauriojo elnio jauniklis. Kitą dieną sėkmės vietoje vyras išdorojo elnią, atliekas užkasė miške, o skerdieną automobiliu parsivežė į sodybą, vos už poros kilometrų nuo brakonieriavimo vietos.

Kai pareigūnai rokiškėnui brakonieriui pateikė kruopščiai surinktus neteisėtos medžioklės įkalčius, šiam beliko tik prisipažinti nušovus tauriojo elnio jauniklį, ir sėkmė tapo nesėkme.

– Kodėl rokiškėnas medžioja Utenos krašto miškuose? – klausėme Gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos viršininko Almanto Vaičiūno.

– Medžiotojas gali priklausyti bet kurio rajono būreliui. A.Š. buvo uteniškių „Dvarašilio” klubo narys, – sakė viršininkas.

„Dvarašilio” klubo plotai – gražus Užpalių kraštas. Žinia, slampinėja po jį ir brakonieriai su šautuvais.

A.Š. saviškį graižtvinį, greičiausia, praras. Neteks ir automobilio „Subaru Impreza” – juo buvo gabenama neteisėtai sumedžiotas žvėris ir skerdiena.

Kaip teigia aplinkosaugininkai, šiam piliečiui gresia bauda nuo 868 iki 1 737 Eur su teisės medžioti atėmimu nuo vienerių iki penkerių metų. Dvarašilio miškas kuriam laikui atsikratytų brakonieriaus: juk, vertinant šį įvykį, visa A.Š. medžiotojo patirtis buvo panaudota brakonieriaus poreikiams. Įdomu, ar tai buvo pirmas kartas?..

Už gamtai padarytą žalą mėsininkui – taip liaudyje vadinami brakonieriaujantys medžiotojai – teks sumokėti 3 328,80 Eur baudą.

 

Saulius Buivydas

Parengta pagal urd.am.lt